معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبرداد:

ششمین دوره آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران با حضور 371 داوطلب برگزار شد

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، از برگزاری ششمین دوره آزمون صلاحیت حرفه‌ای گروه پرستاری با حضور 371 داوطلب خبر داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر ششمین دوره آزمون صلاحیت حرفه ای پرستاران با حضور 371 داوطلب برگزار شد

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، دکتر «محسن رازقی» افزود: این آزمون با هماهنگی ‌های انجام از سوی مرکز سنجش آموزش پزشکی و بوردهای منطقه‌ای، در نوزدهم۱۹ مرداد در دانشکده پزشکی شیراز برگزار شد.

او ادامه داد: آزمون صلاحیت حرفه‌ای گروه پرستاری، به دلیل یکسان بودن منابع، برای سه رشته پرستاری، اتاق عمل و هوشبری به صورت همزمان برگزار می شود و برای دانش آموختگان این رشته ها نیز اهمیت بسیاری دارد.

دکتر رازقی توضیح داد: قبولی در این آزمون را می توان به عنوان یک ملاک استخدام پرستاران در مراکز مختلف درمانی به حساب آورد، همچنین پروانه صلاحیت حرفه‌ای پرستاران بر اساس پذیرفته شدن در آزمون صلاحیت حرفه‌ای، کسب امتیاز آموزش و تایید صلاحیت اخلاقی و سلامت جسمی و روانی صادر می‌شود.

این مقام مسوول در دانشگاه گفت: داشتن پروانه صلاحیت حرفه‌ای برای متقاضیان پست‌ های مدیریتی و پرستاران متقاضی پروانه مراکز مشاوره خدمات پرستاری در منزل، الزامی است.

در این آزمون که با هماهنگی مرکز سنجش پزشکی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و تحت نظر معاونت آموزشی دانشگاه برگزار شد، 345 نفر در رشته پرستاری، 18 نفر در رشته اتاق عمل و 8 نفر در رشته هوشبری شرکت داشتند.