ساخت سریال دمکش در شیراز پایان یافت

شیراز مهد فرهنگ و هنر و سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران در سال های اخیر مورد توجه بیشتر کارگردانان، تهیه کنندگان و هنرمندان قرار گرفته است ، سریالی دیگر به نام سریال دمکش به نویسندگی مجید سعیدیان ، کارگردانی سیده فرناز امینی و تهیه‌کنندگی رضا وفاداری در اسفند ۱۴۰۱ کلید خورد و در بهار ۱۴۰۲ به پایان رسید.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر ساخت سریال دمکش در شیراز پایان یافت

به گزارش خبرنگاران گروه فرهنگ، هنر و رسانه گزارش خبر، شیراز مهد فرهنگ و هنر و سومین حرم اهل بیت (ع) در ایران در سال های اخیر مورد توجه بیشتر کارگردانان ، تهیه کنندگان و هنرمندان قرار گرفته است ، سریالی دیگر به نام سریال دمکش به نویسندگی مجید سعیدیان ، کارگردانی سیده فرناز امینی و تهیه‌کنندگی رضا وفاداری در اسفند ۱۴۰۱ کلید خورد و در بهار ۱۴۰۲ به پایان رسید.

این سریال با نقش آفرینی هنرمندان مطرح سینمای ایران همچون محمدرضا شریفی‌نیا ، محمد فیلی ، امین ایمانی ، آزیتا ترکاشوند ، ساعد هدایتی ، زهرا داودنژاد ، علیرضا وفاداری ، هلیا امامی ، حسام نواب صفوی ، پویا امینی ، رامین راستاد ، ساناز سماواتی ، علی برجی ، افشین سنگ چاپ فیلمبرداری آن به پایان رسید.

این پروژه دو ماهه با همکاری هتل المپیک آقای ریاحی و رستگار و با مجوز صدا و سیمای مرکز استان فارس فیلمبرداری شد و در اردیبهشت و خرداد ۱۴۰۲ از شبکه سراسری و سیمای استان ها و شبکه فارس به روی آنتن خواهد رفت.

رضا وفاداری تهیه کننده این مجموعه تلویزیونی در گفتگو با خبرگزاری فارس عنوان کرد: موضوع سریال در باره بی آبی ، قطع درختان ، گرمای زمین و اختراع دستگاه آبساز است که دو جوان نخبه پیگیر و دنباله روی این قصه در صورت چالش های اجتماعی دچار یک سری از اتفاقات می‌شوند و باعث تلنگر ، نقد و پیشنهاد به جامعه و ارگان‌ها می‌شود.

وفاداری از مدت زمان فیلمبرداری این سریال در استان فارس و شیراز گفت: مدت فیلمبرداری حدود دو ماه و پیش تولید آن یک ماه است و نسخه نهایی آن برای پخش دهم اردیبهشت ماه تحویل صدا و سیمای مرکز استان فارس می گردد.

وی با بیان اینکه تنها تهیه کننده جنوب کشور که تمام دغدغه اش هنر و هنرمندان جنوب است اظهار داشت: برای ساخت سریال دمکش و همچنین سایر کارهای گذشته و آتی خود جنوب کشور از جمله شیراز ، بندرعباس ، سیستان و بلوچستان ، بوشهر ، کرمان و خوزستان را مد نظر دارم ؛ و دل جانم فدای هنر و هنرمندان شهر و کشورم.

تهیه کننده سریال دمکش درباره ادامه ساخت سریال گفت: این فصل اول سریال دمکش است و در صورت حمایت مسئولین و ارگان‌ها و پردازش قوی به موضوعات روز اجتماعی و همچنین حمایت صدا سیما یا ساترا یا پلت فرم در ماههای اتی بعد از بازخورد پخش و استقبال قاطعانه فصل‌های بعد را هم شروع به نگارش و پیش تولید قویتری خواهیم کرد.

وفاداری با تاکید بر اینکه این فقط مربوط به یک شهر و استان نیست تصریح کرد: دمکش دغدغه همه کشور است و موضوع بحران آب و عدم حمایت از مخترعین را عنوان می کند.

رضا وفاداری تهیه کننده سینما و تلویزیون از سوابق کاری هنری خود گفت: من زاده مشهد و با اصالتی جنوبی در استان هرمزگان شهرستان رودان روستای سرسبزبرنطین و بزرگشده شیراز مهندس برق و از اساتید دانشگاه اراک و تدریس هرمزگان بصورت غیرانتفاعی در رشته برق و هنر و حامی هنرمندان و کشف استعدادهای نوظهور هستم.

رضا وفاداری تهیه کننده ۱۴۸ اجرای زنده تئاتر کشوری و تهیه کننده کنسرت های خوانندگان مطرح کشوری است.

تهیه کننده همایش نمایش به تعداد بالا و تهیه کنندگی فیلم سینمایی عروس بندر ، سینمایی سه دزد و چند تای دیگه ،سینمایی ناخدا شعمیر ، سریال رد پای شبح کار پلیسی ، مستند داستانی سفر نامه مارکو ، فیلم سینمایی دوشیزه جان و حال تهیه‌کننده سریال دمکش است.

عوامل ساخت این سریال عبارتند از؛

کارگردان؛ سیده فرناز امینی

تهیه کننده؛ رضا وفاداری

نویسنده؛ مجید سعیدیان

مجری طرح، سرمایه گذار؛ رضا وفاداری

مدیر برنامه ریزی و دستیار یک کارگردان؛ هومن حسینی نژاد دسیار دو کارگردان؛ احسان وزیری دستیارسه محمد رضا وفاداری

مدیر فیلمبرداری؛ عباس عسگری

مدیر صدا برداری؛ هادی بهشتی

طراح صحنه؛ ساسان فرهاد فر

طراح لباس؛ نگار فرج پور

گریم؛ صوفیا نساجی و فریده زارع

منشی صحنه؛ لیدا صادقی، الهه حاتمی

تدوین وصدا گذاری؛ مهران گنبد لو

سینمبیل؛ فرزین ملیحی

حسابدار؛ نسرین زارعی

عکاس؛ سامان حامی، سیده محدثه الهیاری

مدیر تدارکات؛ حسین نخشه

مدیر حمل نقل؛ محمد زارع، زهیر سقاچی

مدیر تولید؛ رضا وفاداری

جانشین تهیه و تولید؛ زهیر سقاچی

مسئول آشپزخانه و هماهنگی؛ نیک قربانی

دستیارهای تولید؛ آرزو رنجبر، محمد هاشمی، اهورا خورشیدی، محسن هاشمی