مدیرعامل هلدینگ چندرشته ای غدیر در روزهای پایانی سال؛

اخبار خوش به سهامداران «وکغدیر» و بازنشستگان نیروهای مسلح

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری غدیر خبر داد: عرضه سهام «وکغدیر» عیدی غدیر به سهامداران و بازنشستگان نیروهای مسلح/ استاندارد گروه غدیر را باید در تراز بین المللی تعریف کنیم.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر اخبار خوش به  سهامداران «وکغدیر» و بازنشستگان نیروهای مسلح

به گزارش خبرنگاران گروه بورس، بانک و بیمه گزارش خبر، مدیرعامل گروه سرمایه گذاری غدیر از عرضه اولیه “وکغدیر” طی روزهای باقی مانده از سال ۱۴۰۱ خبرداد و گفت: با توجه به اقدامات انجام گرفته و موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار عرضه اولیه شرکت صنایع و معادن غدیر در روزهای آتی با نماد «وکغدیر» در تابلوی اصلی بورس عرضه می‌شود.

مازیار حسینی مدیرعامل گروه سرمایه گذاری غدیر در جلسه معارفه اعضای جدید هیئت مدیره هلدینگ بین المللی صنایع و معادن غدیر با بیان مطلب فوق گفت: بدون اغراق ورود “وکغدیر” به بازار بورس و اوراق بهادار تهران، می‌تواند یکی از بهترین عرضه های اولیه چند سال اخیر بازار باشد و از این جهت عیدی گروه سرمایه گذاری غدیر به سهامداران این مجموعه و به خصوص بازنشستگان نیروهای مسلح خواهد بود.

وی گفت: هلدینگ صنایع و معادن غدیر به عنوان یکی از زیرمجموعه های گروه سرمایه گذاری غدیر پس از ثبت در بازار دوم بورس و طی فرآیند ارزش‌گذاری، در انتظار عرضه عمومی در بازار سرمایه است. این هلدینگ به دلیل چیدمان پرتفوی سرمایه‌گذاری خود که علاوه بر زنجیره فلزات آهنی، فلزات رنگی و نادر را در خود جای داده است پس از عرضه جزو شرکت‌های شاخص بازار سرمایه محسوب خواهد شد.

مازیار حسینی عرضه “وکغدیر” را به عنوان یکی از بزرگترین دستاوردهای سال ۱۴۰۱ گروه سرمایه گذاری غدیر نام برد و تصریح کرد: بر اساس ارزش‌گذاری رسمی انجام شده توسط سازمان بورس، ارزش خالص دارایی‌های این شرکت حدود ۶۳ هزار میلیارد تومان برآورد شده است. همچنین سود خالص این شرکت از ۴۱۱ میلیارد تومان در سال ۱۳۹۹، به ۵,۱۷۳ میلیارد تومان در سال ۱۴۰۱ رسیده که نشان از افزایش ۱۲ برابری در شاخص سود خالص دارد.

حسینی با بیان اینکه شرکت های فولاد آلیاژی ایران، سنگ آهن گهر زمین، آهن و فولاد غدیر ایرانیان و موتوژن از جمله بزرگترین زیرمجموعه‌های بورسی هلدینگ صنعت و معدن غدیر بشمار می روند، افزود: از شرکت های غیر بورسی این هلدینگ نیز می توان به فولاد غدیر نی‌ریز، توسعه آهن و فولاد گل‌گهر، اکتشاف معادن و صنایع غدیر، نوظهور کویر بافق، زاگرس مس سازان و کانی کاوش آرتا غدیر اشاره کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: صنعت فولاد آلیاژی در سراسر جهان از قدرت رقابت بالا و ارزش افزوده بیشتری نسبت به فولاد و فلزات آهنی برخوردار است، بر همین اساس هلدینگ صنعت و معدن با سرمایه‌گذاری در شرکت فولاد آلیاژی ایران و شرکت توسعه آهن و فولاد گل‌گهر توانسته سهم مؤثر بازار در این محصول را در دست داشته باشد.

مدیرعامل گروه سرمایه گذاری غدیر با اشاره به معدن طلای جنگسر در خوی و معدن طلا و مس خونیک در بیرجند، گفت: گروه غدیر قصد دارد با توسعه فعالیت های اکتشافی و بهره برداری از منابع غنی معدنی کشور، خود را به عنوان بزرگترین تولیدکننده طلای ایران معرفی کند.

حسینی همچنین با معرفی بعضی از پروژه های این هلدینگ در سال ۱۴۰۲ گفت: پروژه‌های فولادسازی یزد یک با ظرفیت ۷۰۰ هزار تن فولاد آلیاژی، فولاد غدیر نی‌ریز با ظرفیت ۱ میلیون تن فولاد، توسعه آهن و فولاد گل‌گهر با ظرفیت ۳ میلیون تن فولاد، گندله‌سازی بهاباد شرکت آهن و فولاد غدیر ایرانیان با ظرفیت ۴ میلیون تن در سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید و منجر به افزایش ۱۱ درصدی سهم تولید فولاد این هلدینگ از کل تولید فولاد کشور خواهد شد.

مازیار حسینی با بیان اینکه هدف ما تعریف غدیر در تراز جهانی است، گفت: اداره ی گروه تخصصی غدیر مبتنی بر آینده نگری و فن آوری های نوین خواهد بود و در حوزه صنایع و معادن نیز با راه اندازی پروژه های فولاد سازی و بالفعل شدن معادن در اختیار در مقیاس تولیدکنندگان جهانی حرف برای گفتن خواهیم داشت و از این حیث باید با نگاه درست به موضوع، تعیین اهداف معین و مدیریت درست منابع و نیروی انسانی در مسیر تعیین شده گام برداریم.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری غدیر خطاب به اعضای هیئت مدیره شرکت بین المللی صنایع و معادن غدیر تاکید کرد: در تصمیم گیری ها، برنامه ریزی ها و اقدامات باید شش شاخص در نظر قرار گیرد که عبارتند از: هوشمندی، هدفمندی، شفافیت و انضباط مالی، آینده نگر، پرانرژی و تصمیم گیری به موقع و صحیح مورد توجه جدی قرارگیرد.

وی گفت: یکی از راه های اثر گذار بودن در کشور و موفقیت بحث بهره وری و هم افزایی است و باید توجه داشت که برای رسیدن به این مهم باید انتخاب های هوشمندانه ای مبنی بر بررسی های دقیق و علمی داشت و از ظرفیت های درونی و بیرونی گروه غدیر به شکل مناسب استفاده کرد.

وی تصریح کرد هم افزایی و هماهنگی چه در درون سازمان و چه در بیرون سازمان بسیار اثر گذار و حیاتی است و باید توجه کرد که نیروی انسانی صادق و توانمند یکی از بزرگترین سرمایه های هر مجموعه بشمار می رود.

در این مراسم از تلاش ها و زحمات اعضای سابق هیئت مدیره هلدینگ توسعه صنایع و معادن غدیر تقدیر شد و آقایان مهندس طاهر رحیمی و مهندس منصور نویریان به عنوان اعضای جدید این هلدینگ معرفی شدند.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

دانشگاه سئوی ایران

دانشگاه سئوی ایران

مشاوره، آموزش و مدیریت پروژه های سئو در ایران

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها