طرح 720 واحدی نهضت ملی مسکن شهرستان داراب با مقررات ملی مسکن انطباق داده شد

محمد امیر نجفقلی پور، عضو کمیته تخصصی مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان و خواجه پور، عضو هیئت رئیسه سازمان نظام مهندسی ساختمان استان فارس از پروژه ۷۲۰ واحدی نهضت ملی مسکن داراب بازدید و تطبیق این طرح با قوانین و مقررات ملی ساختمان را تایید کردند.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر طرح 720 واحدی نهضت ملی مسکن شهرستان داراب با مقررات ملی مسکن انطباق داده شد

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، نجفقلی پور، عضو کمیته تخصصی مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان در جریان این بازدید با تقدیر از خدمات بنیاد مسکن در رعایت اصول قانونی مقررات ملی اظهار داشت: رعایت مبحث ملی مقررات ساختمانی و استفاده از مصالح ساختمانی استاندارد در ارتقاء کیفیت ساخت و ساز بسیار مؤثر است.

نجفقلی پور، کشورمان را یکی از پرحادثه ترین مناطق در راستای بلاهای طبیعی عنوان و تصریح کرد: این شرایط طبیعی ایجاب می کند که تولید مصالح ساختمانی با استانداردهای بین المللی و ملی را در اولویت بخش ساختمان قرار دهیم. متولیان بخش ساخت و ساز باید برای این مسئله مهم اهمیت زیادی قائل شوند و اجازه ندهند، مصالح غیراستاندارد و نا مرغوب تولید و استفاده شود.

عضو کمیته تخصصی مبحث هشتم مقررات ملی ساختمان ادامه داد: در سال های اخیر تا حدودی شاهد افزایش نظارت ها در حوزه بازسازی بافت‌های فرسوده هستیم و نظارت شهرداری ها و نظام مهندسی افزایش یافته است به نحوی که ناظران ساختمانی، آیین ‌نامه کنترل ساختمان را بهتر اجرا می کنند.

محمدرضا حسن زاده، مدیر بنیاد مسکن شهرستان داراب هم در حاشیه این بازدید با بیان اینکه بنیاد مسکن نظارت جدی روی پروژه ها و طرح های ساختمانی دارد و هیچگاه کیفیت را فدای سرعت عمل نکرده است افزود: از جمله روش های ارتقای کیفیت ساخت و ساز ورود افراد با صلاحیت به حوزه ساختمان، استفاده از مصالح درجه یک، افزایش نظارت ها از سوی دستگاه های ناظر است.

حسن زاده اضافه کرد: اجرای ضوابط و مقررات در طراحی و اجرای ساختمان ها موضوع مهمی است که باید از سوی دست اندرکاران اجرای طرح های ساختمانی لحاظ شود و همچنین عملیاتی کردن پروژه های ساختمانی بر اساس مباحث ملی مقررات ساختمان برای ما یک اولویت است.