مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس عنوان کرد؛

عاملِ تداوم فعالیت‌های هنری و رشد هنرهای نمایشی سیاست برگزاری جشنواره‌ تئاتر فجر مناطق

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس رونق‌بخشی جشنواره‌های تئاتر فجر منطقه‌ای را عاملِ تداوم فعالیت‌های هنری و رشد هنرهای نمایشی در سراسر کشور دانست.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر عاملِ تداوم فعالیت‌های هنری و رشد هنرهای نمایشی سیاست برگزاری جشنواره‌ تئاتر فجر مناطق

به گزارش خبرنگاران گروه فرهنگ، هنر و رسانه گزارش خبر، جشنواره تئاتر فجر منطقه ۴ به دبیری حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس از یکشنبه ۲۲ دی در این استان در حال برگزاری است.

حمیدرضا قانعی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با اشاره به اهمیت برگزاری این رویداد هنری گفت: گروه‌های نمایشی در طول سال اجراهای یکدیگر را در استان خود می‌بینند اما در جشنواره تئاتر فجر منطقه‌ای فرصت خواهند داشت تا به تماشای آثار هنرمندان دیگر استان‌ها بنشینند و به نقد و بررسی نمایش های یکدیگر بپردازند.

او ادامه داد: دیدن کار استان‌های همجوار کمک می کند تا گروه‌های نمایشی سطح کارهای آن‌ها را بسنجند و فضا را برای تبادل فرهنگی آماده کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس افزود: یکی از مواردی که کمتر به آن پرداخته شده است و برگزاری جشنواره تئاتر فجر منطقه‌ای به آن کمک می‌کند، همین تبادل فرهنگی است. استان‌های همجوار ظرفیت‌های تئاتری متنوع و متفاوتی دارند که اگر ظرفیت همدیگر را بشناسند، می‌توانند در آثار بعدی‌شان از کمک یکدیگر استفاده کنند. متون نمایشی و سایر امکانات نمایشی خود را با دیگر مناطق به اشتراک بگذارند و این موضوع فضا را برای رونق هنرهای نمایشی آماده می‌کند.

قانعی با اشاره به اینکه حضور نزدیک به ۳۰۰ هنرمند از ۸ استان کشور در شهر شیراز در رشد اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی این استان نیز تأثیرگذار است، گفت: ما برنامه‌های جنبی زیادی برای آشنایی بیشتر هنرمندان مهمان در استان شیراز تدارک دیده‌ایم و قطعا این موضوع در حوزه گردشگری بسیار کمک کننده است.اما برای ما مهم است، زمانی که هنرمندی به این استان می‌آید خاطره خوبی از اینجا با خود به همراه ببرد؛ چراکه در این صورت می‌تواند مبلِغ خوبی برای شهر باشد و در شهر و دیار خودش از ظرفیت‌های گردشگری، آثار هنری و فرهنگی شهر صحبت کند و قاعدتا این امر در بخش ثانویه که همان توسعه گردشگری است مفید خواهد بود.

او با تاکید بر لزوم توسعه و بازسازی سالن‌های تئاتر در استان فارس افزود: هرچقدر که سالن‌های نمایشی مناسبی در شیراز وجود داشته باشد ولی نسبت به ظرفیت هنرهای نمایشی استان بسیار کم است و این سالن‌ها نیاز به توسعه، بازسازی، تجهیز و تعمیر دارد.

این مدیر هنری برگزاری جشنواره تئاتر فجر منطقه‌ای را فرصت مناسبی دانست که حداقل دستی به سر و گوشِ سالن ها کشیده شود و ادامه داد: همین که وقتی مسئولان کشور در جشنواره‌های ملی، استانی و کشوری به سالن‌ها می‌آیند و این ظرفیت‌ها را می‌بینند، فرصتی برای ما به عنوان مسئول مستقیم هنرهای نمایشی فراهم خواهد شد تا گفت و گو و تعامل و پیگیری هایمان را برای جذب امکانات بیشتر به منظور ارتقای تجهیزات و رفع دیگر مشکلات هنرهای نمایشی استان‌مان انجام دهیم.

قانعی گفت: زمانی که قرار شد تا جشنواره تئاتر فجر منطقه ۴ در استان فارس برگزار شود؛ سعی کردیم تا ذهن مدیران استانی را نسبت به این ماجرا درگیر و همراه کنیم. خوشبختانه با همراهی این عزیزان اتفاق بزرگ فرهنگی و هنری در سطح شهر شیراز رخ داد. اتفاقی که بر اثر مراودات خوب با شهرداری، استانداری و نهادهای دیگر صورت گرفت چراکه قطعاً برگزاری چنین جشنواره‌ای تنها از عهده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برنمی‌آمد و نیازمند کمک و همراهی دیگر سازمان‌ها بود تا حداقل امکاناتی را برای میزبانی از هنرمندان عزیز سراسر نقاط کشور فراهم کنیم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس با تاکید بر رونق‌بخشی جشنواره‌های تئاتر منطقه‌ای به تداوم فعالیت‌های هنری و رشد هنرهای نمایشی گفت: خیلی از هنرمندان فرصت تماشا و بهره‌برداری از آثار نمایشی دیگر استان‌ها برای‌شان مقدور نیست اما برگزاری جشنواره تئاتر فجر منطقه‌ای این فرصت را برای آن‌ها فراهم می‌کند و همکاری و تبادل ارتباطات و اطلاعات آن‌ها در نهایت باعث ارتقا و افزایش کیفی و کمی هنرهای نمایشی در سطح کشور خواهد شد.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها