یادداشتی از سرهنگ حسین نوروزی فرمانده انتظامی شهرستان علی آباد کتول:

هویت بخشی به جامعه در لقاء امنیت پایدار

شاید اگر در این مدت جهاد تبیین که مقام معظم رهبری بار ها به آن اشاره داشت، با جدیت بیشتری دنبال می‌شد، نسل امروز به ویژه نسل جوان دچار بحران هویت نمی‌شد و داشته‌‌‌‌های مملکت را با برخی ارزش‌‌‌‌های کم رنگ و لعاب غرب مقایسه نمی‌کرد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر هویت بخشی به جامعه در لقاء امنیت پایدار

به گزارش خبر، سرهنگ حسین نوروزی فرمانده انتظامی شهرستان علی آباد کتول با ارسال یادداشتی با عنوان "هویت بخشی به جامعه در لقاء امنیت پایدار " به پایگاه خبری گزارش خبر آورده است:

در سال‌‌‌‌های اخیر به دلیل گسترش فضای مجازی و دسترسی بیشتر مردم به اطلاعات گوناگون و از سویی وجود سه ویژگی در این رویکرد شامل «حجم زیاد»، «سرعت بالای انتقال» و «گوناگونی اطلاعات»، باعث شده تا افراد در تجزیه و تحلیل داده ها با بحران مواجه شوند و به عبارتی اصلاً فرصت تجزیه و تحلیل اخبار و اطلاعات را پیدا نکنند.

به عنوان مثال در زمان خاموشی‌‌‌‌های گسترده برق در سال گذشته، قبل بسیاری از رسانه‌‌‌‌های غربی از وجود بحران انرژی در کشور خبر دادند و با انتشار عکس ها و تصاویر از خاموشی‌‌‌‌های کشور، آینده ای تاریک برای ایران متصور شدند. اما همین الان که فرانسه به دلیل بحران انرژی در تاریکی فرو رفته آن را دستاوردی بزرگ در هوشمند سازی کاهش مصرف انرژی قلمداد می‌کنند و از آن به عنوان برگ برنده دولت فرانسه یاد می‌کنند.

در چنین شرایطی تنها افرادی که با سواد رسانه ای آشنا هستند قادر به تجزیه و تحلیل این مطالب هستند و در غیر این صورت درک جزئیات و نکات مبهم و مخفی این دست اخبار و اطلاعات بسیار دشوار است.

با این مقدمه آشکار شد که تبیین برخی دستاورد‌‌‌‌های نظام که حقیقتاً بسیار مهم و قابل اعتنا هستند، در هجمه رسانه ای و تبلیغاتی دشمن گم شده و از سوی دیگر نقاط ضعف به صورت غیر منصفانه برجسته و در مواردی حتی شاهد سیاه نمایی در عرصه‌‌‌‌های موفق نیز هستیم.
یکی از مواردی که شاید به دلیل وجود پایدار و دائمی آن چندان به چشم نیاید و خیلی عادی به نظر برسد، مقوله امنیت است. جایی که مخالفان نظام روزها علیه کشور و اقتدار نظام و نیروی انتظامی و ... شعار می‌دادند و شب ها نیز بر روی دیوار‌‌‌‌های شهر شعار نویسی می‌کردند؛ ولی شب در آرامش و امنیت کامل به خواب می‌رفتند. غافل از اینکه این خواب راحت ماحصل بیدارباش چشم‌‌‌‌های نیروهایی است که ثانیه ای در پاسداشت از مرز‌‌‌‌های هوایی، دریایی و خاکی کشور خواب به خود راه نمی‌دهد.

هرگاه کشوری بتواند از نظر داخلی و بین المللی به همه تهدیدات در ابعاد مختلف نظامی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی با تکیه بر رضایت مردم پاسخ دهد به امنیت پایدار رسیده است و پا روی انصاف نگذاریم با این همه دشمنی آشکار و پنهان به این مهم دست پیدا کرده ایم.

هر چند در طول این سال ها شاهد نقاط ضعف و سوء مدیریت هایی از سوی برخی میدران بوده ایم و هیچ کس منکر این داستان نیست و اقداماتی برای تغییر در شیوه حکمرانی از سوی مسئولان بالا دست آغاز شده است ولی از سویی باید اشاره کرد با این حجم دشمنی از سوی آمریکا و غرب که در برخی کشورها به ویژه آمریکا میز جداگانه ای برای به زانو درآوردن جمهوری اسلامی تعبیه کردند و سالانه میلیاردها دلار برای دشمنی با ایران هزینه می‌کنند، حفظ اقتدار نظام و پاسخ به تهدیدات ریز و درشت دشمن در زمین و دریا و هوا قابل کرنش است.

امروز به مدد اقتداری که حاصل شده در برخی موارد اقداماتی صورت می‌گیرد که برخی کشورها حتی جرات رویاپردازی درباره آنها را ندارند. بی شک کوچکترین تهدیدات دشمن بلافاصله با پاسخ قاطع همراه است که توقیف ناو و حمله موشکی به عین السد و ... برخی این موارد است.

اما نباید غافل شد که دشمن برای رواج بی اعتمادی در کشور و ایجاد شکاف بین اعضای جامعه مخاطب ایرانی در تمام برنامه‌‌‌‌های خود اهداف خصمانه ای نظیر بی هویت کردن نسل جوان، ایجاد شکاف در بین خانواده ها با محوریت مادر و زن ایرانی، رواج فرهنگ غربی، سیاه نمایی و کم جلوه نشان دادن امنیت کشور، زوال فرهنگ ملی و دینی، تسخیر افکار عمومی و از همه تحت فشار قرار دادن جمهوری اسلامی ایران برای پذیرش مذاکره و بهبود روابط از مواضع انفعال و ضعف با اجماع جهانی و ... را دنبال می‌کند.

در حقیقت جایگاه اقتصادی خاورمیانه با توجه به نفت موجود در این منطقه باعث به وجود آمدن یا درهم تنیدگی مؤلفه‌‌‌‌های نرم و سخت قدرت غرب، به خصوص آمریکا شده است و این بهانۀ اقتصادی قوی، زمینه ساز حمله به اسلام و کشور‌‌‌‌های اسلامی را شده است. ماجراجویی ها و تجارب جنگی سال‌‌‌‌های اخیر آمریکا و غرب علیه جهان اسلام موید گفتار فوق است و بستر و توجیه کننده اقدامات خصمانه غرب و آمریکا در افکار عمومی دنیا، عدم شناخت یا شناخت ناصحیح از آنها لطمه سنگینی به پیکره جواع اسلامی وارد کرده است.

بدون تردید اقدامات دشمن در این مدت با توجه به مولفه‌‌‌‌های فضای مجازی که پیشتر به آن اشاره شد( حجم بالا، سرعت و تنوع) تا حدود زیادی نسل جوان و حتی برخی خواص و سیاسیون را تحت تاثیر قرار داده و ماحصل آن را در اتفاقات اخیر شاهد بودیم.

شاید اگر در این مدت جهاد تبیین که مقام معظم رهبری بار ها به آن اشاره داشت، با جدیت بیشتری دنبال می‌شد، نسل امروز به ویژه نسل جوان دچار بحران هویت نمی‌شد و داشته‌‌‌‌های مملکت را با برخی ارزش‌‌‌‌های کم رنگ و لعاب غرب مقایسه نمی‌کرد.

در مجموع باید اذعان داشت بازتعریف واحد‌‌‌‌های اجتماعی و امنیتی جامعه، در کنار تلاش برای ایجاد رفاه و آسایش عمومی به ویژه در بعد اقتصادی گام هایی هستند که باید در برابر هجمه‌‌‌‌های بی شمار و ناجوانمردانه دشمنان اتخاذ کرد.
فلذا معرفی اسلام و ایران واقعی که شجاعت ذاتی ساکنان این دیار همواره زبانزد جهانیان است در کنار اعتماد به متخصصان ایرانی در توسعه همه جانبه کشور بر همه ایرانیان واجب است و امید است با بهره گیری از فرمایشات مقام معظم رهبری در جهاد تبیین یا به زبان ساده تر معرفی داشته‌‌‌‌های نظام و اقدامات سازنده در بعد اقتصادی در ایجاد امید و نشاط و حفظ و امنیت پایدار در کشور بکوشیم.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها