سعید اسماعیلی شهردار خان ببین:

توسعه شهری با همکاری مردم و استفاده از همه ظرفیت های شهری و استانی میسر است

یکی از ابتکارات خوبی که طی یکماه گذشته در دوره ششم مدیریت شهری توسط شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر(بویژه کمیسیون فرهنگی، ورزشی شورای شهر) صورت پذیرفت، تقدیر و تجلیل از 100 نفر از پیشکسوتان دهه 50 و 60 حوزه ورزش شهر خان ببین در محل سالن اجتماعات شهید سلیمانی شهرداری بود که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان، امام جمعه معزز، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و بخشدارو سایر مسئولین بود که موجی از رضایتمندی را در بین این پیشکسوتان ایجاد نمود و حتی برخی از این عزیزان بیش از سی سال بود که با یکدیگر دیداری نداشته اند و قطعاً برگزاری نشست های مشابه می تواند روحیه ای مضاعف را در حوزه های اجتماعی ایجاد نماید.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر توسعه شهری با همکاری مردم و استفاده از همه ظرفیت های شهری و استانی میسر است

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، بر خلاف تصور عامه مردم که شهرداری را نهادی خدمت رسان و مسئول رفت و روب شهر و نظارت بر ساخت و ساز ها می دانند، شهرداری نهادی عمومی، غیر دولتی و مستقل است که دارای وظایف متعدد اجتماعی، فرهنگی ، آموزشی، مذهبی و ... است.

این نهاد به موجب قانون در شهرها تشکیل می شود و عهده دار امور محلی و اداره خدمات به شهروندان و سکنه شهری می باشد. به موجب ماده 3 قانون شهرداری، شهرداری شخصیت حقوقی مستقلی دارد. به منظور آشنایی بیشتر با وظایف شهرداری ها و اقدمات صورت گرفته در شهر خان ببین با مهندس اسماعیلی شهردار خان ببین هم کلام شدیم.

در سال های اخیر در حوزه فرهنگ چه اقداماتی در شهر انجام شده است؟

شهرداریها امروزه صرفاً یک نهاد خدماتی و عمرانی نیستند و می بایستی در حوزه های فرهنگی نیز ورود نمایند، بحمدالله در شهر خان ببین با حمایت های امام جمعه محترم معزز و همکاری سازمان تبلیغات و سایر دستگاه های مرتبط در تمامی مراسم های ملی، مذهبی و ایام الله ها شهرداری یکی از ارکان برگزاری مراسم حضور فعال داشته و در اطلاع رسانی و همکاری مستمر با نهادهای اجرایی نهایت همکاری را داشته است. بر همین اساس و در راستای توسعه و پیشبرد اهداف فرهنگی راه اندازی خانه فرهنگ در دستور کار شهرداری و شورای اسلامی شهر قرار گرفته است و امیداوریم در سال جاری این مهم به واقعیت بپیوندد و شهروندان به ویژه جوانان و اهالی فرهنگ از نعمت داشتن خانه فرهنگ بهره مند شوند.

برای توسعه گردشگری و استفاده از ظرفیت آبشار چه برنامه هایی دارید؟

همانگونه که مستحضرید یکی از ظرفیت های بی بدیل استان گلستان حوزه گردشگری است که نیازمند حمایت همه جانبه است. توسعه گردشگری در هیچ نقطه ای از این سرزمین اتفاق نمی افتد مگر اینکه زیر ساخت ها فراهم شود و نوعی توسعه گردشگری در گرو ایجاد زیرساخت های گردشگری است. شهرداری و شورای اسلامی شهر خان ببین از سال 96 در همین راستا نسبت به اخذ تسهیلاتی از سازمان شهرداریها در جهت ایجاد زیر ساخت ها اقدام نمود و در طی این مدت اقدامات بسیار ارزشمندی را اجرایی نمود که به آنها اشاره خواهم کرد اجرای سنگ فرش در مسیر دسترسی به آبشار اول بطول 350 متر طول- اجرای سرویس بهداشتی 7 چشمه ای واقع در پارکینگ- اجرای المان و سردرب ورودی پارک- خریداری باکس های زباله جدید- ساماندهی و گسترش پارکینگ های موجود- احداث پل قوسی بر روی رودخانه شیرآباد در جهت دسترسی آسان گردشگران(بطول 13 متر و عرض 2 متر)- احداث فروشگاه و رستوران به مساحت تقریبی 150 مترمربع- احداث 5 عدد آلاچیق جدید و 5 عدد کباب پز- مرمت کلیه سرویس های بهداشتی موجود و ...

و در انتها یکی از مهم ترین برنامه هایی که در دوره ششم مدیریت شهری به جد پیگیر هستیم، بحث احداث 20 عدد اقامتگاه و سوئیت در پارک جنگلی شیرآباد است که به منظور خدمات رسانی مطلوب به گردشگران با کمترین آسیب به طبیعت و با اعتباری بالغ بر 6 میلیارد تومان در حال بررسی و احداث است.

در راستای حمایت از تیم های ورزشی یا گروه های فرهنگی مثل گروه سرود تواشیح و ... چه اقداماتی صورت گرفته است؟

مدیریت شهری در دوره های پنجم و ششم بیشترین مساعدت و کمک را از محل منابع و اعتبارات در اختیار مندرج در بودجه های سنواتی اقدام نموده و به دنبال این بوده ایم که کمک ها و حمایت ها از همه هیات های ورزشی باشد و یکی از آخرین اقدامات انجام شده، اجرای موزائیک فرش و بتن ریزی جهت زیبا سازی به مساحت تقریبی 1000 مترمربع در حاشیه سالن 9 دی واقع در خیابان 17 شهریور که مورد توجه بخش اعظمی از ورزشکاران و شهروندان گردید.

در راستای اطلاع رسانی و جلوگیری از به هم خوردن سیمای شهر با چسباندن آگهی های مختلف چه برنامه ای دارید؟

یکی از موضوعات مهمی که اکثر شهرداری ها در کشور با آن مواجه می باشند، رفع سد معبر و ارتقا سیما و منظر شهری است که در این خصوص چند اقدام مهم صورت پذیرفت. در گام اول: نسبت به اجرای نقاشی دیواری که در خیابان امام خمینی(ره) به عنوان یکی از معابر اصلی که در مسیر جاده بین المللی قرار دارد، اقدام گردید. در گام دوم: خرید و نصب سه بیلبورد تبلیغاتی به مساحت 35 مترمربع در بلوار امام رضا(ع) و واگذاری به بخش خصوصی در جهت اجرای تبلیغات شهری گام سوم: خرید و نصب 20 عدد استند تبلیغاتی در نقاط مختلف شهر. گام چهارم: تهیه بسته تشویقی و سرمایه گذاری برای کسبه و فعالین بازار که نسبت به جمع آوری تابلوهای تبلیغاتی دست ساز اقدام و نصب استند تبلیغاتی استاندارد اقدام می نمایند.

برای معرفی شهر، افتخارات ورزشکاران و سایر افراد فرهیخته شهر چه برنامه ای دارید؟

یکی از ابتکارات خوبی که طی یکماه گذشته در دوره ششم مدیریت شهری توسط شهرداری و اعضای شورای اسلامی شهر(بویژه کمیسیون فرهنگی، ورزشی شورای شهر) صورت پذیرفت، تقدیر و تجلیل از 100 نفر از پیشکسوتان دهه 50 و 60 حوزه ورزش شهر خان ببین در محل سالن اجتماعات شهید سلیمانی شهرداری بود که با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان، امام جمعه معزز، شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر و بخشدارو سایر مسئولین بود که موجی از رضایتمندی را در بین این پیشکسوتان ایجاد نمود و حتی برخی از این عزیزان بیش از سی سال بود که با یکدیگر دیداری نداشته اند و قطعاً برگزاری نشست های مشابه می تواند روحیه ای مضاعف را در حوزه های اجتماعی ایجاد نماید.

اقدامات حوزه عمرانی شهرداری را چگونه ارزیابی می کنید؟

یکی از مهم ترین اقدامات عمرانی در شهر خان ببین، ساختمان جدید اداری شهرداری خان ببین می باشد که طی مدت 19 ماه توسط شهرداری خان ببین احداث گردید. مساحت این ساختمان 1300 مترمربع در دوطبقه و با اعتباری بالغ بر 10 میلیارد تومان در سال 99 افتتاح گردید و نقطه عطفی از اقدامات عمرانی شهرداری طی سالیان اخیر است. لازم به ذکر است طی سال های 1400 و 1401، 11 پروژه محوری و شاخص با اعتباری بالغ بر 21 میلیارد اجرا گردیده است. در دوره ششم مجموعه شهرداری یکی از پروژه های شاخص احداث مجتمع آب درمانی شهرداری در محل گرمابه فعلی است که از دو منظر حائز اهمیت است اولاً خدمات رسانی مطلوب به 50 هزار نفر جمعیت بخش فندرسک ثانیاً ایجاد درآمدزائی پایدار برای شهرداری می باشد پروژه بعدی طرح جمع آوری و هدایت آبهای سطحی است که بعد از پیگیری های مجدانه پنج ساله، انشاء الله در سال 1401 شاهد تامین اعتبار این پروژه خواهیم بود و بخش اعظمی از مشکلات جداول و کانال های سطح شهر حل خواهد شد.

سخن پایانی

در پایان می بایستی اشاره نمایم که بعد از بیست و هفت سال از آخرین ارتقاء درجه شهرداری خان ببین، بحمد الله در سال 1401 درجه شهرداری خان ببین از 5 به 6 ارتقاء یافت و این مهم را به شهروندان عزیز و بزرگوار شهر خان ببین تبریک و تهنیت عرض می نمایم. در پایان ضمن قدردانی از اعضای محترم شورای شهر که همواره پشتیبان و همراه این مجموعه بوده اند و مردم شریف و ولایتمدار خان ببین که دغدغه توسعه و پیشرفت شهر را دارند با افتخار اعلام می داریم، مجموعه مدیریت شهرداری با همراهی اعضای شورای شهر به دنبال اجرای پروژه های موثر و مفید برای تمامی احاد شهروندان است و همیشه خود را متعهد می دانیم که از هیچ کوششی در جهت توسعه شهر دریغ ننمائیم. کارکنان این مجموعه همواره خود را نیازمند انتقادات و نظرات سازنده شهروندان می دانند و امید داریم با همدلی، همراهی و همکاری مردم شریف این دیار، شاهد توسعه و پیشرفت همه جانبه دیار حکیم میر فندرسکی باشیم.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر