رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی:

مهمترین وظایف قانونی و اصلی نمایندگان مردم در خانه ملت حمایت از تولیدکنندگان

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی در جلسه اخیر خود با رئیس‌جمهور نسبت به عملیاتی شدن سیاست‌ها و راهبردهای کلان ملی در بخش کشاورزی با تکیه بر دانش‌بنیان کردن نظام مدیریتی و حمایت از تولیدکنندگان کشور تاکید کرد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر مهمترین وظایف قانونی و اصلی نمایندگان مردم در خانه ملت حمایت از تولیدکنندگان

به گزارش خبرنگاران گروه صنعت و تجارت گزارش خبر، محمدجواد عسکری، رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست در دیدار اخیر خود با رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه حمایت از تولیدکنندگان یکی از وظایف قانونی و اصلی ما نمایندگان مردم در خانه ملت است، مطرح کرد: یکی از مشکلات اساسی جامعه کشاورزی مربوط به حوزه بانکی است که از آیت‌الله رئیسی به عنوان عالی‌ترین مقام قوه مجریه خواستاریم تا در امهال و استمهال تسهیلات، پرداخت بیمه محصولات کشاورزی و اجرایی شدت تعهدات مالی دولت نسبت به دامداران اقدام جدی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه علاوه بر بانک کشاورزی سایر بانک‌ها نیز تکلیف ۱۵ درصدی از منابع نسبت به پرداخت تسهیلات به جامعه کشاورزی دارند، افزود: با برنامه‌ریزی‌ها و رایزنی‌های انجام شده بر آنیم تا این تکلیف ۱۵ درصدی را به میزان ۲۰ درصد افزایش دهیم تا اعتبارات لازم جهت تامین مالی پروژه‌ها و مبالغ مورد نیاز کشاورزان به صورت هدفمند محقق شود.

عسکری در رابطه با ضرورت حمایت از کشاورزان آسیب‌دیده به عنوان بانیان نظام تولید در کشور اشاره کرد و گفت: متأسفانه در سال‌های اخیر به دلیل خشکسالی‌ها، سرمازدگی‌ها و سیلاب با چالش‌های جدی در بخش کشاورزی مواجه شده‌ایم که مرتفع شدن این مشکل نیازمند دستور ویژه ریاست‌جمهوری مبنی بر پرداخت مشوق‌های قانونی و اعتبارات ملی جهت جبران خسارت‌ها است.

نماینده داراب و زرین‌دشت خطاب به رئیس‌جمهور در رابطه با اهمیت اجرایی شدن سیاست‌های مربوط به خرید تضمینی محصولات کشاورزی، اظهار داشت: مجلس و دولت در این حوزه به دلیل نظام‌مند شدن تولید محصولات کشاورزی و همچنین بهینه‌سازی و ارتقای بهره‌وری در این عرصه نیز تاکید جدی دارد و معتقدیم دستورالعمل اجرایی این موضوع بایستی با ساز‌وکار‌های مناسبی همراه باشد.

وی در همین راستا با تاکید بر اهمیت خرید تضمینی محصول پنبه مثال زد و گفت: در تلاشیم علاوه بر خرید تضمینی پنبه نیز نسبت به افزایش قیمت این محصول تا مبلغ ۳۵ هزار تومان با هدف حمایت از تولیدکنندگان اقدام کنیم.

رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس حمایت از دامداران را ضروری دانست و گفت: دامداران به ویژه جامعه عشایری به دلیل کمبودها و مشکلاتی که دارند در سال‌های اخیر متضرر شده‌اند که در راستای توانمندسازی آنان باید نسبت به پرداخت پول دامداران، حل مشکلات نهاده‌های دامی، خرید دام مازاد و ایجاد زمینه‌های لازم برای صادرات دام نیز تاکید جدی داریم‌.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه اجرایی شدن برنامه و سند ملی الگوی کشت محصولات کشاورزی بایستی در دولت سیزدهم محقق بشود، گفت: متأسفانه سال‌های متمادی فقط شعار اصلاح و تغییر الگوی کشت توسط دولت‌ها داده می‌شد اما با توجه به روی کار آمدن دولت انقلابی این انتظار داریم تا این سیاست عملیاتی شود که در این راستا وزارت صمت، جهادکشاورزی و نیرو نیز مکلف به برنامه‌ریزی و اجرایی کردن سند چشم‌انداز الگوی کشت محصولات کشاورزی هستند‌.

عسکری سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی را یکی دیگر از موضوعات مطرح مجلس و دولت دانست و در این باره گفت: متأسفانه به دلیل بروکراسی اداری و عدم سیاست‌های مشخص در حوزه سرمايه‌گذاری تاکنون نسبت به جذب سرمایه لازم جهت پیشبرد اهداف توسعه‌ای در بخش کشاورزی عملکرد مناسبی نداشته‌ایم که بایستی با حمایت‌های قانونی مجلس و همچنین تلاش جدی دولت در این راستا در قالب برنامه زمان‌بندی به رشد مناسب و قابل قبولی در این زمینه دست پیدا کنیم.

دانش‌بنیان کردن بخش کشاورزی و افزایش حقوق کارکنان وزارت جهاد کشاورزی از دیگر موارد مطرح شده رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع‌طبیعی و محیط‌زیست در مجلس شورای اسلامی بود که در جلسه وی با ریاست‌جمهوری با اهمیت و ضرورت توجه به آن نیز تاکید شد‌.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها