کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

شرط اثربخشی بسته حمایتی بازار سرمایه با حمایت فرادستگاهی

اردوان منتخب کارشناس بازار سرمایه: بسته‌های حمایتی می‌تواند منجر به دلگرمی سهامداران بشود. البته حل چالش‌های بازار سهام و اثربخشی بسته‌های حمایتی منوط به عزم جمعی و همراهی فرادستگاهی است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر شرط اثربخشی بسته حمایتی بازار سرمایه با حمایت فرادستگاهی

به گزارش خبرنگاران گروه بورس، بانک و بیمه گزارش خبر، اردوان منتخب کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) اظهار کرد: بازار امروز نیاز به یک شوک تقاضا و ایجاد انگیزه برای سرمایه‌گذاری دارد و این اهم تنها با تدوین و تصحیح سیاست‌های کلی از سوی حاکمیت رخ می‌دهد؛ اگر دولت سیاست‌هایی همچون کاهش نرخ سود بانکی، حذف قیمت‌گذاری دستوری و... را در اولویت کار خود قرار بدهد نه تنها بازار سرمایه بلکه کلیت اقتصاد کشور، منتفع خواهد شد.

منتخب مطرح کرد: طی ۲سال گذشته به تعدد جلسات و همفکری‌هایی به‌منظور حمایت از بازار سرمایه شکل گرفته است اما وجود ایراداتی در سطح کلان باعث شده تا خروجی مطلوبی را در تابلوی معاملات تهران نداشته باشیم.

وی معتقد است، برخی سیاست‌ها باعث شده تا فضا و شرایط بازار سرمایه برای فعالان بورسی دشوار بشود و در مقابل جو مساعدی در بازارهای موازی همچون طلا، مسکن، خودرو، دلار و... به وجود بیاید؛ بنابراین علت اصلی عدم موفقیت‌ رویکردهای حمایتی را می‌توان کوتاهی دولت در تدوین و تثبیت سیاست‌های کلان دانست.

این کارشناس بازار سرمایه در تکمیل سخنان خود گفت: بسته‌های حمایتی می‌تواند منجر به دلگرمی سهامداران بشود. البته حل چالش‌های بازار سهام و اثربخشی بسته‌های حمایتی منوط به عزم جمعی و همراهی فرادستگاهی است.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا)