تفاوت قیمت میلگرد کارخانه با بازار چه قدر است؟

یکی از مسائل مهمی که مشتریان در هنگام خرید مقاطع فولادی اعم از میلگرد با آن مواجه هستند تفاوت قیمت در روش‌های مختلف خرید است.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر تفاوت قیمت میلگرد کارخانه با بازار چه قدر است؟

به گزارش خبر، یکی از مسائل مهمی که مشتریان در هنگام خرید مقاطع فولادی اعم از میلگرد با آن مواجه هستند تفاوت قیمت در روش‌های مختلف خرید است. به دلیل اهمیت این محصول در هزینه‌های ساخت و ساز، بهتر است با قیمت مقرون به صرفه‌ای آن را خریداری کنید. عوامل زیادی در هزینه نهایی میلگرد موثر بوده از این رو هنگام جست و جوی عبارت قیمت روز میلگرد، ممکن است با نتایج فراوانی روبرو شوید. برای خرید میلگرد با سه روش خرید از کارخانه، خرید از بورس کالا و خرید از شرکت‌های بازرگانی روبرو خواهید بود که لازم است براساس شرایط خود، بهترین روش را انتخاب کنید. در ادامه شما را با انواع روش‌ها و تفاوت قیمت میلگرد کارخانه با بازار آشنا خواهیم کرد.

نحوه خرید میلگرد از کارخانه

در این روش خرید میلگرد، خریدار پس از انتخاب کارخانه موردنظر، می‌تواند به صورت مستقیم میلگرد را با قیمت ارزان‌تری تهیه کند. ولی این شیوه خرید محدودیت‌های زیادی ایجاد می‌کند. برای مثال خرید میلگرد از کارخانه تنها در تناژهای بالا امکان‌پذیر بوده و بار کمتر از 24 تن را نمی‌توان بدون واسطه از کارخانه خریداری کرد. برای اطلاع از حجم فروش هر کارخانه و قیمت میلگرد تولیدی لازم است با واحد فروش تماس بگیرید. نکته دیگر اینکه در خرید با این روش امکان مرجوعی وجود نداشته و لازم است پیش از خرید از سایز و گرید میلگرد مصرفی مطمئن شوید. همچنین کارخانه‌های تولید میلگرد به صورت روزانه عرضه ندارند و امکان تهیه سریع محصول وجود نخواهد داشت.

نحوه خرید میلگرد از بازار

اگر میلگرد را در تناژ کمتری نیاز دارید، خرید از شرکت‌های بازرگانی را به شما پیشنهاد می‌دهیم. اصولا این شرکت‌ها با تمامی کارخانجات همکاری داشته و جوابگوی سفارشات شما خواهند بود. برای خرید از آهن فروشی‌های معتبر می‌توانید به صورت حضوری یا آنلاین اقدام کنید.

علت تفاوت قیمت میلگرد درب کارخانه و بازار

از مرحله تولید میلگرد تا عرضه به بازار، عوامل زیادی بر قیمت نهایی آن تاثیرگذار خواهند بود. یکی از مهم‌ترین عوامل را می‌توان هزینه حمل و نقل محصول از کارخانه تا بازار در نظر گرفت. همچنین پس از سفارش، هزینه حمل تا محل پروژه نیز بر قیمت میلگرد تاثیر خواهد داشت. بنابراین این هزینه بر قیمت نهایی اعمال خواهد شد. عامل بعدی هزینه مالیات بر ارزش افزوده است که باید آن را برای خرید از بازار لحاظ کنید. مالیات بر ارزش افزوده آهن نیز مانند سایر کالاها 9 درصد بوده و بر هزینه نهایی اعمال می‌شود. شرکت‌های بازرگانی پس از خرید میلگرد برای محافظت از آن در برابر باران و رطوبت این محصول را در انبار نگهداری ‌می‌کنند. در نهایت هزینه انبار و نگهداری بر قیمت میلگرد بازار تاثیرگذار بوده و سبب افزایش هزینه خرید محصول در بازار خواهد شد.

تغییرات بازار اعم از نوسانات سیاسی و تورم نیز بر قیمت محصولات بازار تاثیرگذار است. به همین دلیل قیمت میلگرد بازار نسبت به قیمت درب کارخانه همواره دچار نوسان و افزایش می‌شود. همچنین افزایش تقاضا در بازار نیز سبب افزایش قیمت این محصول خواهد شد. بنابراین عواملی همچون هزینه‌های حمل و نقل، هزینه انبارداری و فاصله محل تحویل تا کارخانه می‌تواند سبب تفاوت قیمت میلگرد کارخانه و درب بازار شود.

گذشته از عوامل ذکر شده، نوسانات نرخ ارز و وضعیت بازار مسکن نیز می‌تواند بر میزان عرضه و تقاضا و در نهایت قیمت میلگرد بازار تاثیرگذار باشد. بنابراین در هنگام خرید از آهن فروشی باید هزینه میلگرد را به همراه تمامی نوسانات و ارزش افزوده پرداخت کنید.

سوال اساسی که در زمینه خرید میلگرد برای مشتریان مطرح بوده میزان تفاوت قیمت میلگرد درب کارخانه و بازار است. اصولا خریداران به دنبال قیمت مقرون به صرفه و خرید میلگرد ارزان هستند از این رو بررسی میزان تفاوت قیمت بسیار حائز اهمیت است. قیمت میلگرد در کارخانه همواره براساس گرید، سایز و طول شاخه‌ها تعیین می‌شود اما در نهایت اصلی‌ترین عامل تعیین قیمت روز آهن را می‌توان وزن میلگرد معرفی کرد.

بهتر است میلگرد را از بازار بخریم یا کارخانه؟

همان طور که گفتیم خرید میلگرد از کارخانه با محدودیت‌های زیادی روبرو بوده و تنها در صورتی که نیاز به تناژی بالاتر از 24 تن داشته باشید این روش خرید مناسب است. بنابراین در این صورت خرید از نمایندگی‌های معتبر به صرفه‌تر است. همچنین برخی از کارخانجات محصول تولیدی خود را تنها به نمایندگی‌ها فروخته و از فروش مقاطع آهنی به افراد خودداری می‌کنند. از دیگر معایب خرید میلگرد از کارخانه می‌توان به طولانی شدن زمان تحویل کالا اشاره کرد. خرید میلگرد از فروشندگان معتبر سبب صرفه جویی در زمان و هزینه نهایی شما خواهد شد. بنابراین برای تناژهای کمتر توصیه می‌شود این محصول را از نمایندگی‌های معتبر تهیه کنید.

شما نیز می‌توانید با خرید میلگرد به صورت آنلاین در هزینه و زمان خود صرفه جویی کنید. مرکزآهن یکی از مراکز فروش میلگرد بوده که آماده ارسال بار به سراسر نقاط کشور است. شما می‌توانید برای خرید آسان آهن آلات به سایت markazeahan مراجعه نموده و یا با شماره‌های درج شده در سایت تماس بگیرید.

جمع بندی

به دلیل هزینه‌های حمل و نقل، هزینه انبارداری و سایر موارد ذکر شده در متن، قیمت میلگرد در بازار با قیمت میلگرد درب کارخانه متفاوت است. تفاوت قیمت میلگرد بازار با کارخانه همواره دغدغه خریداران بوده و سعی دارند محصول موردنظر را با بهترین قیمت خریداری کنند. با این حال خرید از کارخانه محدودیت‌های زیادی داشته و شرایط خاصی دارد. با توجه به عوامل ذکر شده بهترین روش خریداری این محصول به نوع سفارش شما بستگی خواهد داشت. بنابراین بهتر است با توجه به شرایط خود و حجم موردنیاز، یکی از روش‌های ذکر شده را انتخاب کنید.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها