معاف از مالیات کردن شرکت‌ها به توسعه اقتصادی کمک می‌کند

خوشبختانه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی روی بحث معاف از مالیات کردن شرکت‌ها پیگیری جدی خواهد کرد تا با سرعت خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های تولیدی و بورسی اجرایی شود.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر معاف از مالیات کردن شرکت‌ها به توسعه اقتصادی کمک می‌کند

به گزارش خبرنگاران گروه بورس، بانک و بیمه گزارش خبر،حسین حسین زاده عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از راه‌های تشویق شرکت‌ها در حوزه سرمایه‌گذاری و به تبع آن جذب نقدینگی و در نهایت ایجاد اشتغال، تشویق سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی است، به خبرنگار پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا) گفت: یکی از مولفه‌های اصلی برای تشویق سرمایه گذاران، معافیت مالیاتی شرکت‌ها است.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس در ادامه با اشاره به اینکه دولت‌ها برای تشویق کارآفرینان، کسب‌وکارها و فعالان اقتصادی برای خلق ثروت بیشتر و همچنین کمک به توسعه اقتصادی برای برخی فعالیت‌ها، معافیت راه‌های معافیت مالیاتی وضع کرده‌اند. افزود: موضوع معاف از مالیات شرکت‌های تولیدی باید آنقدر دقیق باشد که مورد سوء استفاده برخی شرکت‌هایی که در عمل هیچگونه مولد سازی نکرده‌اند، قرار نگرفته و از زیر بار مالیات فرار نکنند.

این نماینده مجلس در ادامه عنوان کرد: امید داریم در بودجه سال ۱۴۰۲ این قضیه محقق شود که خوشبختانه کمیسیون انرژی هم روی این برنامه پیگیری جدی خواهد کرد تا با سرعت خوبی برای شرکت‌های دانش‌بنیان، شرکت‌های تولیدی و بورسی اجرایی شود.

حسین‌زاده در ادامه در خصوص عملکرد عرضه خودرو در بورس کالا اظهار کرد: عرضه خودرو در بورس کالا برای شرکت‌های سازنده بسیار خوب بوده است.

وی با تاکید به اینکه موافق شفاف سازی هستم، تصریح کرد: یکی از راه‌های شفاف‌سازی در قیمت‌ها و عرضه و تقاضا، ارائه کالا از طریق بورس کالا است چرا که بورس یکی از جاهایی است که در سراسر دنیا پذیرفته شده است.

حسین‌زاده خاطرنشان کرد: امیدواریم با عرضه محصولات و کالاهای دیگرف مردم بتوانند در بستر بورس کالا اقدام به خرید و فرو کنند.

منبع: پایگاه خبری بازار سرمایه ایران(سنا)

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر