افزایش احتمالات صعود ایران به دور دوم جام جهانی قطر

در 10 هزار شبیه‌سازی صورت گرفته از نتایج احتمالی جام جهانی، ایران تنها تیم آسیایی است که شانس صعود به دور بعدی را داراست.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر افزایش احتمالات صعود ایران به دور دوم جام جهانی قطر

به گزارش خبرنگاران گروه ورزش گزارش خبر، تنها 40 روز تا آغاز رقابت‌های جام جهانی 2022 قطر باقی مانده است. تیم ملی ایران در گروه B این پیکارها باید به مصاف تیم‌های ملی انگلیس، ولز و آمریکا برود. پس از کسب نتایج مطلوب در بازی‌های دوستانه فیفا دی اخیر، اکنون هواداران و علاقه‌مندان به تیم ملی، امید زیادی به صعود شاگردان کی‌روش از مرحله گروهی این پیکارها دارند.

در همین خصوص، وب سایت FootballRankings اقدام به انتشار آمار و احتمالات تمامی تیم‌های حاضر در این پیکارها کرده و اینکه هر تیم، تا چه میزان شانس صعود از گروهش را دارد. نکته جالب اینکه، از نگاه این رسانه، ایران تنها تیم ملی آسیایی است که بخت بیشتری برای راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی این پیکارها را داراست.

وب سایت FootballRankings در توضیح این داده‌های آماری نوشته است: این احتمالات بر اساس درصد و از میان 10 هزار نمونه شبیه‌سازی شده از نتایج احتمالی تیم‌ها در جام جهانی و بر اساس فرمول پیش بینی NT، برای گل های زده شده در یک مسابقه، بسته به میزان انتظار پیروزی هر تیم، به دست آمده است.

در پایان و پس از جمع‌بندی این 10 هزار نمونه شبیه‌سازی شده، نتایجی به دست آمده که در اینجا به بررسی وضعیت تیم ملی ایران می پردازیم:

نخستین بررسی صورت گرفته، براساس جدول رده‌بندی نهایی گروه B این پیکارهاست. جایی که تیم ملی انگلیس با 43.56 درصد، بخت اول کسب مقام صدرنشینی گروه است. سپس ایران با با 20.85 درصد، دومین تیمی است که از شانس بالایی برای صدرنشینی برخوردار است و آمریکا با 18.67 و در نهایت ولز با 16.92 درصد، در رده‌های بعدی قرار دارند.

در ادامه نیز و همانطور که در تصویر مشخص است، میزان شانس هر تیم برای ایستادن در رتبه‌های دوم تا چهارم گروه نیز مشخص است. احتمال اینکه تیم کارلوس کی‌روش در این گروه دوم شود، 25.53 درصد، شانس سومی 27.60 و احتمال ایستادن در قعر گروه نیز 26.02 درصد است.

در ردیف پایانی نیز میانگین به دست آمده از جایگاه هر تیم در گروه نوشته شده که با توجه به اینکه رتبه احتمالی ایران (2.59) کمتر از آمریکا (2.69) است، در نتیجه ملی‌پوشان از بخت بالایی جهت ایستادن در رتبه دوم برخوردارند.

در جدول بعدی، بخت تیم‌های گروه B برای صعود به مراحل بعد مشخص شده است. شانس انگلیس برای صعود از گروه B (چه به عنوان تیم اول و چه به عنوان تیم دوم)، 70.67 درصد است. تیم ملی ایران با 46.38 درصد شانس صعود، در رده بعد قرار دارد. آمریکا 42.87 و ولز نیز 40.08 درصد شانس راهیابی به مرحله یک هشتم نهایی را دارند.

در ردیف های بعدی، شانس هر تیم برای راهیابی به مرحله یک چهارم نهایی (QF)، نیمه نهایی (SF)، فینال (F) و در نهایت قهرمانی (W) درج شده است. بخت تیم ملی ایران برای حضور در دور یک چهارم نهایی 17.98 درصد، شانس راهیابی به دیدار نیمه نهایی 4.21 درصد، احتمال حضور در مسابقه فینال 1.05 درصد و در نهایت شانس قهرمانی ایران در جام جهانی 0.30 درصد محاسبه شده است.

در محاسبات صورت گرفته، شانس تیم های مطرح دنیای فوتبال برای کسب عنوان قهرمانی به این صورت است:
برزیل 32.90 درصد
آرژانتین 24.76 درصد
اسپانیا 6.91 درصد
بلژیک 6.79 درصد
هلند 6.49 درصد
فرانسه 4.88 درصد
پرتغال 4.65 درصد
دانمارک 3.09 درصد
آلمان 2.10 درصد
اروگوئه 1.35 درصد
کرواسی 1.28 درصد
انگلیس 1.11 درصد

علاوه بر این، تیم‌های حریف ایران در مرحله یک هشتم نهایی نیز درصدگذاری شده است. بر این اساس و چنانچه شاگردان کی‌روش به عنوان تیم دوم گروه B راهی مرحله بعد شوند، احتمال رویارویی ایران با تیم ملی هلند در مرحله یک هشتم نهایی از همه بالاتر است. هلند در گروه نخست رقابت‌ها حضور دارد و تیم‌های گروه A و B پس از صعود به دور بعدی، با یکدیگر روبه‌رو می شوند و به همین دلیل لاله‌های نارنجی با 67.41 درصد، بخت اول صدرنشینی گروه خود را دارند.

در نتیجه و طبق این احتمالات، شانس برخورد ایران با هلند در این دور، 17.30 درصد است. شانس رویارویی با اکوادور 4.43 درصد و احتمال تقابل با قطر 2.94 درصد است. نکته جالب اینکه طبق این شبیه‌سازی صورت گرفته، تیم ملی سنگال هیچ بختی برای دیدار با ایران در مرحله یک هشتم نهایی ندارد.

حالا و طبق شبیه‌سازی‌های صورت گرفته، چنانچه تیم ملی ایران به عنوان سرگروه راهی دور بعد شود، به احتمال 7.41 درصد با اکوادور و 5.89 درصد با قطر روبه‌رو خواهد شد. در این احتمالات در نظر گرفته شده (صعود ایران به عنوان تیم اول گروه B) هیچ شانسی برای برخورد با هلند و سنگال وجود ندارد. این بدان معناست که از نظر FootballRankings و در شبیه‌سازی‌های صورت گرفته، هرگز ایران تیم اول و هلند تیم دوم گروه‌هایشان نخواهند شد.

تصویر بعدی با احتمال صعود ایران به مرحله یک چهارم نهایی است. یعنی با فرض اینکه شاگردان کی‌روش با غلبه بر هلند، اکوادور یا قطر، در مرحله بعد به مصاف حریف بعدی خود برود. در این بخش، برنده صدرنشین گروه B و تیم دوم گروه A که ایران است، باید به مصاف برنده تیم اول گروه C و تیم دوم گروه D برود. در این حالت تنها احتمال پیش‌بینی شده، برخورد ایران با آرژانتین است که 4.31 درصد پیش‌بینی شده است. دیداری که 9 دسامبر در لوسیل برگزار می شود.

فرض بعدی این است که ایران در گروهش دوم شود و مرحله یک هشتم نهایی را نیز با سلامت پشت سر بگذارد. در این حالت، شاگردان کی‌روش با برنده دیدار تیم اول گروه D و تیم دوم گروه C باید روبه‌رو شود. در این حالات، شانس برخورد با فرانسه 5.03 درصد و احتمالا رویارویی با دانمارک 3.75 درصد پیش‌بینی شده است. ضمن اینکه در شبیه‌سازی‌های صورت گرفته، ایران هرگز با لهستان روبه‌رو نمی‌شود.

در نهایت و با توجه به اینکه ایران شانس چندانی برای صعود به نیمه‌نهایی ندارد، مراحل بالاتر شبیه‌سازی صورت نگرفته و در بخش اعظم 10 هزار پیش‌بینی صورت گرفته، تیم کی‌روش از مرحله یک چهارم نهایی فراتر نرفته است.

به عنوان نکته پایانی اینکه در این شبیه‌سازی‌ها، دیدار میان برزیل و بلژیک با 7.23 درصد، برزیل و فرانسه با 5.81 درصد، آرژانتین و بلژیک با 5.65 درصد، برزیل و آرژانتین با 5.24 درصد و در نهایت برزیل و پرتغال با 5.19 درصد، بیشترین احتمالات دیدار فینال جام جهانی 2022 قطر را تشکیل داده‌اند.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها