چگونه یک نگهبان خوب استخدام کنیم؟

ممکن است قصد داشته باشید برای مجتمع تجاری یا مسکونی خود، تعدادی نیروی حراست یا نگهبان استخدام کنید.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه

به گزارش خبر روابط عمومی گروه پاس، ممکن است قصد داشته باشید برای مجتمع تجاری یا مسکونی خود، تعدادی نیروی حراست یا نگهبان استخدام کنید.

شاید شرکت تازه تأسیس شما، نیاز به استخدام نیروی نگهبان و مسئول حراست داشته باشد. ویا برای کسب درآمد، به دنبال یافتن یک فرصت شغلی در حرفه نگهبانی باشید. در هر یک از این شرایط، آشنایی با سوالات استخدامی مسئول حراست و نگهبان می‌تواند بسیار مهم باشد.شما را با چند سوال در این باره آشنا خواهیم کرد؟

سوال اول- انگیزه خود جهت انتخاب این رسته شغلی چیست؟

یکی از رایج‌ترین سوالاتی که ممکن است در یک مصاحبه شغلی از متقاضی شغل حراست و نگهبانی پرسیده شود، در رابطه با انگیزه و دلیل تمایل متقاضی استخدامی برای جذب و استخدام در رشته شغلی حراست و نگهبانی است. طبیعی است که انگیزه فرد برای استخدام در یک موقعیت شغلی پرمخاطره، می‌تواند برای هر کارفرمایی جذاب و شنیدنی باشد.

به‌علاوه درصورتی‌که فرد جویای کار علاقه و تمایل چندانی به این حرفه نداشته باشد، نمی‌تواند در انجام وظایف و امور محوله نهایت کوشش خود را به خرج دهد. اگر برای این فرصت شغلی رزومه خود را ارسال کرده‌اید، حتما به میزان علاقه و اشتیاق خود برای جذب و استخدام در رشته شغلی نگهبانی اشاره کنید.

همچنین داشتن انگیزه کافی برای کمک به سایرین که همراه با حس نوع‌دوستی است، می‌تواند دلیل بسیار خوبی برای کار در این حرفه باشد. به‌علاوه می‌توانید درباره ویژگی‌های ظاهری خود و مهارت‌های مرتبط با این حرفه، مانند روابط عمومی بالا نیز صحبت کنید.

سوال دوم- نظر کارفرمای سابق درباره شما چیست؟

یکی از زمینه‌هایی که موردتوجه کارفرمایان مختلف قرار می‌گیرد، در رابطه با تجربیات متقاضیان استخدامی است. سوالاتی که در رابطه با تجربیات فرد مطرح می‌شوند متنوع بوده و هریک ممکن است به زوایای مختلفی از تجربیات و سوابق کاری فرد اشاره کند. یکی از این سوالات در رابطه با نظر کارفرمای سابق است.

در اینجا هدف کارفرما از طرح این سوال مشخص نمودن کیفیت رابطه‌ای است که فرد متقاضی با کارفرمای سابق خود داشته است. همچنین این سوال می‌تواند زوایایی از شخصیت شما را برای کارفرما آشکار نماید. چنانچه فرد متقاضی رابطه خوبی با کارفرمای سابق خود داشته باشد، این موضوع می‌تواند اثر مثبتی بر فرآیند استخدامی متقاضی بگذارد.

اگر به‌عنوان یک متقاضی استخدامی در جلسه مصاحبه شغلی حاضر می‌شوید، بهتر است قبل از حضور در مصاحبه شغلی به این سوال نیز فکر کنید. چنانچه رابطه صمیمی و نزدیکی با کارفرمای سابق خود نداشته‌اید، می‌توانید درباره آن بخش از خصوصیاتتان که موردتوجه کارفرمای قبلی قرارگرفته‌ بودند، صحبت کنید.

سوال سوم- نقطه قوت شما به‌عنوان یک نیروی نگهبان و حراست کدام است؟

یکی از سوالات تخصصی در مصاحبه شغلی و آزمون استخدامی نگهبان، در رابطه با نقاط قوت متقاضی است.

در حقیقت کارفرمایان به دنبال افرادی هستند که دارای اعتماد‌به‌نفس کافی برای انجام وظایف و امور محوله باشند. این افراد معمولا درباره مهارت‌های خود مانند روابط عمومی بالا و توانایی حفظ خونسردی در شرایط بحرانی، به شکل محکمی سخن می‌گویند.

سوال چهارم- درصورتی‌که متوجه شوید همکار شما کم‌کاری می‌کند، چه واکنشی از خود نشان می‌دهید؟

واکنش متقاضیان به کیفیت کار همکاران حود چیست؟ چراکه یک نگهبان معمولا زمان زیادی را در یک شیفت کاری با سایر نگهبانان سپری خواهد کرد.

این در حالی است که معمولا در یک شیفت کاری و مخصوصا در شیفت کاری شب، برخی از نگهبانان ممکن است در انجام وظایف خود تا حدودی کوتاهی کنند. کارفرمایان با طرح این سوال و سوالات مشابه قصد دارند از پاسخ‌گو بودن نگهبان در طول ساعات کاری، اطمینان حاصل کنند.

همچنین شیوه پاسخ‌گویی فرد متقاضی به این سوال می‌تواند میزان تأثیرگذاری فرد بر سایر همکاران خود جهت انجام وظایف و امور محوله را تعیین نماید. در پاسخ به این سوال بهتر است نشان دهید که در چنین مواقعی رفتاری مثبت داشته و موضوع را در کمال آرامش و بدون ایجاد هر نوع مشکلی حل می‌کنید.

برای مثال می‌توانید این‌گونه پاسخ دهید که همکار خود را به انجام وظایف و امور محوله تشویق می‌کنید. همچنین یادآوری اصول و خط‌مشی شرکت در این زمینه نیز می‌تواند راه‌حلی برای اثرگذاری بر همکاران شما باشد.

سوال پنجم- موقعیتی را توضیح دهید که در آن با همکاران خود به حل یک مشکل پرداخته‌اید

در رابطه با شیوه حل یک مشکل با کمک سایر نگهبانان است. اگر دارای تجربیات کاری در حرفه نگهبان و حراست باشید، این سوال می‌تواند یکی از سوالات تخصصی در مصاحبه شغلی یا آزمون استخدامی شما باشد.چراکه بسیاری از اماکن عمومی و خصوصی برای حفاظت از دستگاه‌ها، تجهیزات و افراد درون ساختمان، نیاز به جذب و استخدام چندین نگهبان دارند.

این سوال می‌تواند به صراحت بیان می کند که شما تا چه اندازه می‌توانید در یک کار گروهی مشارکتی فعال داشته باشید. برای پاسخ به این سوال یکی از تجربیات خود را در این زمینه بیان کنید.

جمع‌بندی

رشته شغلی نگهبان و مسئول حراست به‌عنوان یکی از فرصت‌های شغلی پر تقاضا در بازار کار، طرفداران خود را در بین کارجویان آقا و خانم دارد. عوامل مختلفی مانند ویژگی‌های ظاهری، تجربیات، آشنایی به وظایف و مسئولیت‌های یک نگهبان و آشنایی به اصول حفاظت فیزیکی، در جذب و استخدام متقاضی تصدی شغل نگهبانی نقش دارند.

سامانه جامع خدمات حفاظتی و مراقبتی پاس اولین پلتفرم در حوزه حفاظت و مراقبت در ایران می باشد که با همکاری موسسات حفاظتی و مراقبتی تحت نظارت مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا خدمات زیر را به صورت آنلاین ارائه می دهد.

تامین و اعزام نیروی نگهبان به اماکن عمومی و خصوصی شما همراه با تجهیزات دفاع شخصی با لباس مصوب مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا،پذیرش کلیه مسئولیت های حقوق و مزایای اداره کارو امور اجتماعی و بیمه تامین اجتماعی و بیمه مسولیت مدنی از سمت موسسه حفاظتی و مراقبتی به طوریکه هیچ مسئولیتی به عهده کارفرما نباشد. نظارت بر عملکرد نگهبان از راه دور اعم از حضور و غیاب،ساعات و تعداد گشت زنی و سطح هوشیاری توسط کارفرما با ارائه نرم افزار مربوطه،نظارت و بازرسی از پروژه به صورت غیر منتظره و آنلاین توسط موسسه حفاظتی و مراقبتی،ارائه امکاناتی شامل گشت خودرویی و موتوری، نصب چراغ گردون، نصب تابلو و علائم بازدارنده از وقوع جرم،اعزام وکیل به مراجع قضایی و انتظامی در صورت بروز هرگونه مشکل،ارائه آمار و عملکرد هفتگی و ماهیانه به کارفرما به صورت آنلاین،حفظ جان و مال و نوامیس شما توسط نگهبانان آموزش دیده،جایگزینی نگهبان در صورت مرخصی یا هرگونه موارد فورس ماژور،جبران خسارت در صورت بروز هرگونه مسئله ،ارائه راهکارهای انتظامی برای طرح های حفاظت فیزیکی و الکترونیکی با مشاوره های انتظامی وارائه مجوز تجهیزات دفاع شخصی به گروه هدف( پزشکان،وکلا، ،طلافروشان ،پرستاران، و خانواده های نیروهای مسلح) و خدمات نگهبان هوشمند از خدمات این سامانه می باشد.

جهت برخورداری از کلیه خدمات سامانه جامع حفاظتی و مراقبتی پاس و درخواست نگهبان به آدرس www.passgroup.ir مراجعه فرمایید.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها