اعلام طرح‌های اولویت‌دار ستاد توسعه و بازسازی عتبات در سال جاری

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات با اعلام خبر امضاء قرارداد طرح «مقاوم‌سازی حرم امامین عسکریین علیهم السلام» در سامراء گفت: جشن پایان کار و تحویل کامل طرح توسعه حرم امام علی(ع)، تابستان امسال برگزار می‌شود.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر اعلام طرح‌های اولویت‌دار ستاد توسعه و بازسازی عتبات در سال جاری

به گزارش خبرنگاران گروه جامعه گزارش خبر، محمد جلال‌مآب در جمع کارکنان و خادمان ستاد به بیان اولویت‌های کاری در سال 1401 پرداخت و گفت: اتمام و تحویل پروژه توسعه حرم امام علی(ع) در نجف، پیشرفت همزمان دو فاز طرح توسعه حرم امام حسین در کربلا، تسریع در اجرای طرح توسعه زیرسطحی حرم امامین جوادین علیهم السلام مزین بنام صحن امام محمدباقر(ع) در کاظمین و آغاز طرح استحکام و مقاوم‌سازی حرم امامین عسکریین علیهم السلام در سامراء از جمله اقدامات اولویت‌دار این ستاد در سال‌جاری است.

وی با بیان اینکه برای امسال حدود یک‌هزار و 200 میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده است افزود: نذر خیران حرم‌ساز و کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردمی بیشترین سهم را در تامین منابع مالی این طرح‌ها دارد.

رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات با تجلیل از همت خیران گفت: سال گذشته با وجود مشکلات ناشی از کرونا و تنگناهای اقتصادی، شاهد تحقق بیش از 90درصدی اعتبارات پیش‌بینی شده بودیم.

آغاز پویش نذر عتبات همزمان با ماه مبارک رمضان

وی با بیان اینکه پروژه‌های توسعه‌ای عتبات، فرصت‌های معنوی ارزشمند برای دوستدارن اهل بیت محسوب می‌شود افزود: این طرح‌های عمرانی که با نگاه بلند مدت و چند صد ساله طراحی شده‌اند، به تعبیر شهید سلیمانی، نوعی صدقه جاریه و عمل کوثرانه محسوب می‌شود.

وی با اشاره به فرارسیدن ماه مبارک رمضان از عموم دوستداران اهل بیت دعوت کرد تا امسال با پیوستن به پویش نذر عتبات و با اهداء تنها «7هزار و 500 تومان در سال» از این فرصت معنوی ارزشمند و باقیات الصالحات برای توسعه حرم‌های مطهر بهره‌مند شوند.

بسیج امکانات برای برگزاری اربعین باشکوه

وی با اشاره به مسئولیت ویژه ستاد توسعه و بازسازی عتبات در بین کمیته‌های اربعین گفت: پیش‌بینی می‌شود با رفع مشکلات مربوط به روادید و محدودیت‌های کرونایی، شاهد حضور میلیونی زائران در اربعین پیش‌رو باشیم لذا از هم اکنون باید برای بسیج امکانات تدابیر لازم اندیشیده شود.

رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی افزود: انجام هماهنگی‌های لازم برای نقل و انتقال امکانات و تجهیزات موکب‌های ایرانی با نهادهای مرتبط مثل گمرک، مرزبانی و طرف عراقی آغاز شده است.

کارنامه سال 1400 ستاد توسعه و بازسازی عتبات

وی درباره دستاوردهای سال گذشته ستاد در شهر نجف اشرف گفت: با همت عوامل اجرایی، دو رواق بنام حضرت آمنه بنت وهب (مادر پیامبر اکرم ص) و جعفر طیار (پسرعموی پیامبر) که از فضا‌های زیارتی طرح توسعه حرم مطهر علوی محسوب می‌شود، تحویل تولیت شد.

جلال‌مآب با بیان اینکه ساختمان اداری و کتابخانه حرم مطهر نیز تحویل تولیت حرم مطهر شد، گفت: امیدواریم با عنایت مولای متقیان، جشن پایان کامل پروژه و تحویل طرح توسعه حرم که مزین بنام صحن و شبستان حضرت زهرا (س) است را در تابستان امسال برگزار کنیم.

وی اتمام طرح مرت و بازسازی مناره شمالی ایوان حرم مطهر امام علی(ع) را دیگر دستاورد ستاد توسعه و بازسازی عتبات در شهر نجف اشرف برشمرد و گفت: کار متخصصان ایرانی برای مرمت بخش مرکزی ایوان نجف که آخرین فاز از این طرح بزرگ محسوب می‌شود، در ایام تعطیلات نوروز امسال آغاز شده است.

وی به دستاوردهای ستاد توسعه و بازسازی عتبات در شهر کربلا اشاره کرد و گفت: در روزهای پایانی سال گذشته شاهد دو اتفاق بزرگ در حرم مطهر حسینی بودیم؛ اول برگزاری جشن پایان عملیات ساخت سازه صحن حضرت زینب(س) با زیربنای بیش از 135هزار متر مربع و دوم آغاز عملیات اجرایی فاز دوم طرح توسعه حرم مزین بنام صحن امام حسن(ع) با 100هزار متر مربع زیربنا.

وی به اقدامات ستاد و خیران حرم‌ساز در رفع محرومیت اشاره کرد و گفت: اگرچه وظیفه اصلی ستاد ایجاد زیرساخت‌های رفاهی برای زائران در عتبات است اما با همت خیران حرم‌ساز و موکب‌ها، اقدامات خوبی در جهت کمک به مناطق محروم و توزیع بسته‌های معیشتی و ساخت مدرسه و خانه صورت گرفت.

به گفته وی، موکب‌های اربعینی و خیران زیر نظر ستاد توسعه و بازسازی عتبات امسال با رقمی معادل ۹۰ میلیارد تومان، طرح آبرسانی به روستا‌هایی که با تانکر سیار آبرسانی‌ می‌شوند را بر عهده گرفته‌اند.

لزوم شفاف‌سازی و ارائه گزارش به مردم

جلال‌‌مآب با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب خطاب به مسئولان ستاد توسعه و بازسازی عتبات اظهار کرد: رهبر فرزانه انقلاب همواره بر مردمی ماندن اینگونه فعالیت‌ها تاکید دارند، از این رو تقویت، گسترش و تسهیل ارتباط ستاد با دوستداران اهل بیت در اولویت کاری امسال قرار دارد.

وی با بیان اینکه ستاد توسعه و بازسازی عتبات، تشکلی مردم نهاد و برآمده از اعتقادات پاک دینی است گفت: ما امانتدار نذر خیران و نماینده دوستداران اهل بیت علیهم السلام در عمران و آبادانی حرم‌های مطهر هستیم.

جلال‌مآب با تاکید بر گسترش فعالیت‌های فرهنگی، اطلاع‌رسانی و تبلیغی در جهت معرفی دستاوردها، اقدامات و طرح‌های دردست اجرای ستاد توسعه و بازسازی عتبات گفت: از ستادهای استانی در سراسر کشور انتظار داریم تا نتایج اقدامات و گزارش پیشرفت طرح‌ها را به صاحبان اصلی این امانت یعنی مردم به صورت شفاف گزارش کنند.

براساس این گزارش، علاقه‌مندان به مشارکت در فیض توسعه عتبات می‌توانند به درگاه پرداخت آنلاین نذر به نشانی https://atabat.org/fa/onlinepayment/form مراجعه کنند.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

دانشگاه سئوی ایران

دانشگاه سئوی ایران

مشاوره، آموزش و مدیریت پروژه های سئو در ایران

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها