رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مهمان برنامه

ویژه برنامه «موج وارونه» رادیو گفت و گو در یازدهمین قسمت به ضرورت صیانت از امنیت روانی جامعه در جریان انتخابات می پردازد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس مهمان برنامه

به گزارش خبرنگاران گروه فرهنگ،هنر و رسانه گزارش خبر، ویژه برنامه انتخاباتی رادیو گفت و گو با هدف افشای القائات منفی دشمن در فضای رسانه ای در یازدهمین قسمت ضرورت صیانت از امنیت روانی جامعه در جریان انتخابات را مورد بحث و بررسی قرار می دهد.

ویژه برنامه موج وارونه که از فروردین ماه سال جاری با مشارکت خبرگزاری فارس به روی آنتن رفته در یازدهمین قسمت روز دوشنبه 20 اردیبهشت ماه ساعت 16 بصورت زنده، میزبان حجت الاسلام و المسلمین دکتر مجتبی ذوالنوری رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی و دکتر محمدصادق باطنی مدیر مجتمع آموزشی شهید آوینی و دبیر المپیاد سواد رسانه ای کشور است.

باتوجه به اهمیت افشا و بررسی تکنیک های رسانه ای دشمن موج وارونه تلاش دارد ماهیت رسانه های بیگانه را هدف واکاوی قرار دهد و ادعاهای دشمنان را مبنی بر بی طرفی رسانه ای و تکیه صرف بر انعکاس واقعیتها و پرهیز از جهت گیری سیاسی، به چالش کشاند.

این قسمت از برنامه موج وارونه ضرورت صیانت از امنیت روانی جامعه در جریان انتخابات را بررسی می کند و در بخش اول به محورهایی همچون، چگونه یک انتخاب نادرست میتواند به ضد منافع ملی تبدیل شود؟! ، نقش رسانه‌ها در تبیین ویژگی ها و شاخص های انتخاب درست ، مشارکت آگاهانه و حداکثری در انتخابات و نسبت آن در قوت تعاملات بین المللی چگونه است؟! می پردازد .

این برنامه که بصورت زنده از محل خبرگزاری فارس به روی آنتن می رود در بخش دوم به این سوال پاسخ می دهد که آیا قانون فعلی تبلیغات راهکاری برای اینکه اگر کاندیدایی ادعای واهی علیه ارکان کشور مطرح کرد یا اتهامی را متوجه نهادهای دیگر به قصد جلب رای مردم و فریب افکار عمومی داشت، با او برخورد شود وجود دارد؟ با عنایت به اینکه قانون انتخابات به فرم و شکل توجه کافی داشته اما درباره محتوا به نظرمسکوت است آیا ضعف قانونی در این جا وجود ندارد؟.

از آنجایی که موضوع انتخابات 28 خرداد موضوع مهمی هم از لحظ مشارکت مردم و هم از نظر افرادی که در آن شرکت خواهند کرد و مهم تر از همه گفتمان قالب در این انتخابات است از ماه ها قبل توسط رسانه های بیگانه مورد هجمه قرار گرفته تا با القای ناکارآمدی نظام و تلاش برای ناکارآمد نشان دادن ساختار سیاسی و فاقد اختیار بودن مقامات بویژه رئیس جمهور ، مردم را از شرکت در انتخابات دلسرد کنند، از این رو موج وارونه تلاش دارد با نشان دادن ظرفیت نظارتی مجلس بویژه کمیسیون امنیت ملی برای حفظ ارکان نظام به فضاسازی های اخیر و دوقطبی سازی هایی رسانه ای اعم از مذاکره و مقاومت پاسخ دهد.

موج وارونه به تهیه کنندگی سیده فاطمه شعار، سردبیری معصومه نصیری ، هماهنگی اکرم اویسی با اجرای علی مرادخانی به روی آنتن می رود.

علاقه مندان می توانند برنامه موج وارونه را روزهای دوشنبه و چهارشنبه ساعت 16 از طریق امواج رادیو، موج اف‌ام ردیف 103.5 مگاهرتز و یا برنامه کابردی ایران صدا شنونده باشند.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر