مهلت ثبت‌نام شرکت‌های فناور و استارتاپی در مستند مسابقه «کارویا» تمدید شد

فراخوان مستند مسابقه تلویزیونی «کارویا» با هدف «تامین مالی جمعی» طرح‌های فناورانه شرکت‌های دانش‌‌بنیان با توجه به استقبال و بنا به درخواست شرکت‌های متقاضی، تا تاریخ 18 اردیبهشت 1400 تمدید شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر مهلت ثبت‌نام شرکت‌های فناور و استارتاپی در مستند مسابقه «کارویا» تمدید شد

به گزارش خبرنگاران گروه علم و فناوری گزارش خبر، در این مسابقه که به همت صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری ساخته شده و تابستان امسال از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش خواهد شد، بیش از ۱۲۰ شرکت دانش‌بنیان و فناور به رقابت می‌پردازند تا طرح‌های سرمایه‌پذیر برتر آن‌ها وارد فرآیند تامین مالی جمعی شود.

بنابراین فعالان اکوسیستم نوآوری کشور اگر برای توسعه یکی از محصولات دانش‌بنیان یا فناورانه خود نیازمند جذب حداکثر 4 میلیارد تومان سرمایه جسورانه از طریق تامین مالی جمعی است، می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند.

«تامین مالی جمعی» یکی از ابزارهای مهم تامین مالی نوآوری، به ویژه برای طرح‌های نسبتاً کوچک است که اخیراً به همت سازمان بورس و اوراق بهادار عملیاتی شده است و در قالب آن، اشخاص حقیقی و حقوقی علاقمند فارغ از سن، جنس و موقعیت جغرافیایی می‌توانند از طریق سکوهای معتبر و مورد تایید شرکت فرابورس ایران، در تامین مالی طرح‌ها مشارکت کرده و در سود و زیان آن‌ها شریک شوند.

این روش تامین مالی، به ویژه از آن جهت حائز اهمیت است که منابع تازه‌ای، فراتر از منابع بخش دولتی یا عمومی موجود، و با ماهیت بخش خصوصی به زیست‌بوم دانش‌بنیان تزریق می‌کند.

صندوق نوآوری و شکوفایی نیز به منظور تسهیل و تقویت تامین مالی جمعی در طرح‌های دانش‌بنیان با رویکرد غیرمستقیم، بازگشت 80 درصد اصل سرمایه‌گذاری انجام‌شده از طریق سرمایه‌گذاران حقیقی را تضمین می‌کند. به عبارت دیگر، اشخاص حقیقی علاقمند به مشارکت در تامین مالی جمعی، در صورت شکست طرح، با زیان قابل توجهی مواجه نشده و می‌توانند 80 درصد اصل سرمایه خود را از صندوق نوآوری و شکوفایی دریافت کنند.

مهلت ثبت‌نام در مستند مسابقه «کارویا» که توسط استودیو نوبین ساخته می‌شود، تا تاریخ 18 اردیبهشت 1400 خواهد بود و علاقمندان می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.karoya.tv و تکمیل کاربرگ، در این مسابقه شرکت کنند.