رونمایی از ترتیل کل قرآن با صدای حافظ نوجوان کشور

ترتیل کل قرآن کریم با صدای حافظ کل و قاری نوجوان، محمدرضا جعفرپورکه با همت ایران صدا تولید شده بود و به میزبانی شورای عالی قرآن رونمایی شد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه

به گزارش خبر، روابط عمومی ایران صدا؛ تولید این دوره ترتیل از دی‌ماه سال ۱۳۹۸ در استودیو ۱۷ معاونت صدای جمهوری اسلامی ایران، به همت پایگاه قرآن ایران صدا و همکاری شورای عالی قرآن آغاز شد و پس از حدود یک سال در دی ماه سال ۱۳۹۹ پایان یافت.

در ابتدای این مراسم، محمدتقی میرزاجانی، معاون اجرایی شورای عالی قرآن گفت: بهانه تشکیل این برنامه دو موضوع است؛ یکی رونمایی از دوره ترتیل کل قرآن با اجرای محمدرضا جعفرپور و دیگری اهمیت دادن و ابراز توجه به مقوله توسعه آموزش‌های تخصصی قرائت و حفظ قرآن در بین نوجوانان به عنوان مبلغان قرآنی کارآمد که در آینده نزدیک به عنوان سفیران قرآنی جمهوری اسلامی ایران خواهند درخشید و کسب افتخار خواهند کرد.

در ادامه این مراسم، سیدعلی سرابی، قائم مقام شورای عالی قرآن، با تبریک این اتفاق خوب قرآنی و تأکید به ضرورت و تبیین رموز موفقیت آقای محمدرضا جعفرپور و خانواده وی و معرفی ایشان به نوجوانان و خانواده‌های ایرانی، گفت: اجرای یک دوره ترتیل با رعایت همه ظرفیت‌های صوتی، لحنی، تجوید و وقف و ابتدایی کار بسیار مشکلی است که وی به خوبی از پس آن برآمده است.

سرابی سرمایه‌گذاری در جهت تولید ترتیل‌هایی که در عین اصالت، ذائقه مخاطبان امروزی را هم تأمین کند، ضروری دانست و با بیان اینکه شورای عالی قرآن پیش از این هم با برگزاری نشست‌های تخصصی و جشنواره‌های ترتیل به این مقوله پرداخته است، آمادگی شورا را جهت ورود جدّی‌تر به این موضوع اعلام کرد و خواستار همکاری و همراهی صدا و سیما، اساتید قرآنی و کارشناسان نغمات دینی در این عرصه شد.

در بخش دیگری از این جلسه، مهدی شاملو، مدیر ایران صدا، بخشی از فعالیت‌های مجموعه ایران صدا که متکفّل حوزه فضای مجازی رسانه ملی است را تبیین کرد.
شاملو با بیان اینکه داشتن رسانه درخواست محور با ابزار نوین به دلیل سبک زندگی جدید ناگزیر است، گفت: از ابزارهای نوین برای تولید محتوای قرآنی در رسانه ها استفاده کنیم.
شاملو با بیان اینکه سبک زندگی افراد جامعه باعث شده است تا بیشتر از تکنولوژی های نوین استفاده کنند، گفت: در حوزه صدا شاخص ترین کاری که توانسته ایم در بخش فضای مجازی انجام دهیم، این است که در حوزه محتوا وارد شده و در شش گروه تخصصی متناسب با نیاز مخاطب از جمله کتاب گویا، سخنرانی، قرآن، دعا و نغمه های مذهبی، کودک و موسیقی برنامه هایی را تهیه و منتشر کنیم.
وی افزود: در زمان بندی فشرده 9 ماهه ضبط خالص برنامه به طول انجامید و دی ماه آخرین اصلاحیه انجام شد و امروز شاهد رونمایی از دوره ترتیل کل قرآن کریم با صدای قاری نوجوان و حافظ کل قرآن محمدرضا جعفرپور هستیم.
شاملو تصریح کرد: باید تلاش کنیم تا بتوانیم در رسانه ای کردن محتواهای قرآنی و مذهبی موفق باشیم و به بهانه ابزارهای جدید بتوانیم یک مرحله جذاب تر در تولید محتوا برای عموم مردم برنامه سازی کنیم.

شاملو با اظهار خرسندی از رونمایی دوره ترتیل قرآن با صدای یک قاری نوجوان در ماه نزول قرآن، جهت توسعه این گونه تولیدات با مشارکت شورای عالی قرآن، اعلام آمادگی کرد.

در ادامه، محمدرضا جعفرپور، ضمن شکرگزاری به درگاه الهی، از زحمات پدر و مادر، اساتید، ایران صدا، شورای عالی قرآن و طرح آموزشی ـ تربیتی اسوه که زمینه‌ساز موفقیت وی جهت ضبط این دوره ترتیل بودند، قدردانی کرد.

سعید رحمانی که کارشناسی ضبط این اثر را عهده‌دار بود، ضمن اشاره به سختی‌هایی که تولید این دوره ترتیل داشت، یکی از ویژگی‌های آن را ویژگی اقرائی و آموزشی دانست که از سوی یک قاری نوجوان، با رعایت استاندارد‌های تجویدی، وقف و ابتدایی صوتی و لحنی به منظور الگوسازی برای سایر نوجوانان اجرا و تولید شده است.

علی قاسم‌آبادی هم در بخش دیگری از جلسه، خواستار ورود ایران صدا به حوزه تولید اشعار و مناجات فارسی شد که با اقبال مخاطبان همراه است.
در ادامه جلسه، بهروان، مسئول پایگاه قرآن ایران صدا، امید نجف‌زاده، تهیه‌کننده و صدابردار این دوره ترتیل و نجات سیفی، قائم مقام رادیو قرآن، هر یک به بیان نکاتی پرداختند و از این اتفاق مبارک قرآنی تجلیل کردند.

در پایان این مراسم علاوه بر رونمایی از ترتیل کل قرآن کریم از قاری این اثر آقای محمدرضا جعفرپور، تهیه کننده و صدابردار امید نجف زاده و سعید رحمانی ناظر برنامه تقدیر شد.
علاقه‌مندان برای شنیدن این اثر زیبا می توانند اپلیکیشن تلفن همراه ایران صدا را برای سیستم عامل اندروید و IOS از نشانی IRANSEDA.IRبه صورت رایگان دریافت کنند.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها