پلیس اسپانیا یک کارگاه تولید سلاح با پرینتر سه بعدی را منهدم کرد

پلیس اسپانیا یک کارگاه تولید غیرقانونی سلاح با استفاده از پرینتر سه بعدی را سال گذشته میلادی نابود کرده و حالا جزئیات آن را منتشر کرده است. این کارگاه مشغول تولید سلاح برای گروه‌های راست افراطی بود.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه

به گزارش خبرنگاران علم و فناوری گزارش خبر به نقل از دیجیاتو، پلیس اسپانیا از این ماموریت چندین تصویر و ویدیو منتشر کرده. این کارگاه در جزیره «تنریف» در جزایر قناوری قرار دارد. در این عملیات، پلیس اسپانیا با دفتر خزانه‌داری اسپانیا همکاری داشته است.

این عملیات در تاریخ ۲۴ شهریور ۱۳۹۹ (۱۴ سپتامبر ۲۰۲۰) صورت گرفته، اما طی دستور قاضی تا به امروز اطلاعاتی درباره آن منتشر نشده بود و پرونده مخفیانه بود. اما حالا پلیس اسپانیا تصمیم گرفته تصاویر و جزئیات این عملیاتش را در اختیار عموم قرار دهد.

به گفته پلیس ملی اسپانیا، تجهیزات پرینتر سه بعدی موجود در این کارگاه می‌توانسته در هر دو دقیقه یک لوله سلاح تولید کند. در کنار چنین تجهیزاتی، پلیس به دستورالعمل‌هایی درباره تروریسم، جنگ چریکی و نحوه ساخت مواد منفجره در خانه با استفاده از پرینتر سه بعدی دست پیدا کرده است.

طبق بیانیه پلیس، تیمی از سگ‌های آموزش دیده از تیم بمب «TEDAX» توانسته‌ مواد شیمیایی را شناسایی کند که امکان استفاده از آن‌ها برای ساخت مواد منفجره وجود دارد.

در طی حمله پلیس به این کارگاه، یک نفر دستگیر شده. به گفته مقامات، استفاده از پرینتر سه بعدی برای ساخت سلاح یک بازار نوظهور و جدید است که می‌تواند قاچاق اسلحه در اروپا را افزایش دهد، البته در گذشته از چنین تفنگ‌هایی برای حملات تروریستی استفاده شده است.

پلیس در گزارش خود به حمله تروریستی در اکتبر ۲۰۱۹ در آلمان اشاره کرده که در آن فرد مهاجم از تفنگ ساخته شده با پرینتر سه بعدی استفاده کرده بود.