بهبود تراز درآمدی در سالی که گذشت؛

«بیمه ملت» از پیش بینی‌ها عبور کرد

گزارش عملکرد ماهانه شرکت بیمه ملت نشان می‌دهد که فراتر از برآوردها حق بیمه صادر کرده و انتظارات از جهش سودآوری حکایت دارد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر «بیمه ملت» از پیش بینی‌ها عبور کرد

به گزارش خبرنگاران بورس، بانک و بیمه گزارش خبر به نقل از سرمایه نگر، شرکت بیمه ملت در اسفند ماه ۲ هزار و ۵۵۲ میلیارد ريال حق بیمه صادره داشت و به این ترتیب، جمع کل حق بیمه صادره در سال ۱۳۹۹ به رقم ۲۰ هزار و ۴۱۰ میلیارد ريال رسید؛ این در حالی است که پیش از این، پیش بینی تحقق ۱۸ هزار میلیارد ريال حق بیمه صادره داشت.

بر اساس این گزارش، عملکرد شرکت در بخش حق بیمه صادره طی سال ۱۳۹۹ با رشد ۴۷ درصدی نسبت به سال ۱۳۹۸ همراه بوده و از سوی دیگر، مبلغ خسارت پرداختی ۳۰ درصد افزایش داشته است. این موضوع بیانگر آن است که تراز درآمدی شرکت بیمه ملت در سالی که گذشت رو به بهبود حرکت کرده و مثبت‌تر از گذشته شده است.

همانطور که در تصویر ذیل مشاهده می‌کنید، فایل بین حق بیمه صادره و خسارت پرداختی در طی سال‌های اخیر افزایش یافته که نشان از بهبود حاشیه سود شرکت دارد.

بیمه ملت

نگاهی به پرتفوی «ملت» حاکی از آن است که سهم رشته پرهزینه و البته کم سود درمان از ۳۰ درصد در سال ۱۳۹۸ به ۲۳ درصد در سال ۱۳۹۹ کاهش یافته است.

لازم به ذکر است که این شرکت بیمه در دوره ۹ ماهه موفق به ثبت رشد ۵۴۶ درصدی سودآوری شده بود و با توجه به عبور حق بیمه صادره از پیش بینی‌ها و بهبود تراز درآمدی، انتظار می‌رود در صورت‌های مالی پایان دوره نیز شاهد جهش سودآوری قابل توجه باشیم.

سهام «بیمه ملت» در بازار سرمایه طی روندی نزولی از ۲۷۰۰۰ ريال به ۱۵۰۰۰ ريال کاهش داشته؛ این در حالی است که شرکت برنامه افزایش سرمایه سنگین ۱۰۴۹ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها را در دست اقدام دارد.

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر