حیواناتی عجیب که به عمرتان ندیدید

شاید تا کنون حیواناتی را مشاهده کرده باشید که باعث تعجب شما شود اما این حیوانات بسیار عجیب و باور نکردنی هستند، به طوری که هرگز تا به حال ندیده اید.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر حیواناتی عجیب که به عمرتان ندیدید

به گزارش خبرنگاران زندگی و سرگرمی گزارش خبر، این حیوانات را پیش از این حتی اسمشان را نشنیده اید، میلیون ها گونه حیوان در زمین وجود دارد و دانشمندان هر ساله در حال کشف گونه های جدید هستند. مشاهده و یادگیری حیوانات در مورد این که همه آن ها روش های مختلفی برای بقا و سازگاری با محیط دارند، جذاب هستند. امروز در بخش سرگرمی به بررسی خاص ترین حیوانات بپردازیم و درباره حیوانات عجیب و غریبی صحبت کنیم که اغلب نادیده گرفته می شوند. ببینید آیا قبلا راجع به این حیوانات عجیب چیزی شنیده اید؟ مطمئنا جواب شما منفی است.

حیوانات عجیب

www.gozareshkhabar.irماهی گل خورک آبی خال دار بزرگ :GREAT BLUE-SPOTTED MUDSKIPPER

این ماهی های دریایی عجیب، دو زیست در امتداد سواحل چندین کشور آسیای شرقی یافت می شوند و به خاطر توانایی خود برای بیرون ماندن از آب مدت های طولانی شناخته می شوند. اندازه این ماهی اغلب 15 سانتی متر است اما نمونه های 30سانتیمتری نیز دیده شده است. بدن این ماهی خاکستری است. ارتفاع اولین باله پشتی از طولش بیشتر و به رنگ ارغوانی پوشیده با لکه های تیره می باشد.

طول دومین باله پشتی بیشتر از اولی است و دارای 2 یا 3 ردیف لکه های سفید دوکی شکل است. باله دمی تیره رنگ می باشد و روی آرواره ها دندان قرار گرفته است. این ماهی آب های گل آلود را ترجیح می دهند و در ساحل ماسه ای توأم با گل و لای در درون بستر نقب هایی حفر نموده و در آنجا پنهان می شوند. این ماهی می تواند دمای آب تا 38 درجه را تحمل کند و همچنین می تواند حدود پنج متر نیز از آب فاصله بگیرد.

در قسمت های پایینی رودخانه های حوضه خلیج فارس و دجله و کارون و حوضه های مکران، هرمز و خلیج فارس، قسمتهای پایینی رودخانه های جگین، گابریک، سرباز و میناب در ایران این ماهی عجیب مشاهده می شود.

ماهی گل خورک

تیغ دم :GREATER SAGE-GROUSE

پرندگان تیغ دار در غرب و جنوب کانادا زندگی می کنند. دم این پرندگان زیبا تیغ مانند است و پرندگان نر در طول معاشقه با ماده ها یک جفت کیسه در گلو دارند که متورم می شود.

پرندگان

گرگ یالدار:MANED WOLFا

گرگ یالدار از خانواده ی سگ سانان به حساب می آید و بومی آمریکای جنوبی است. چهره این حیوان شبیه به گرگ است و پاهایی بلند و کشیده چون روباه هایی قد بلند و گوش هایی باریک و ترسناک دارد.

گرگ یالدار بلند قدترین سگ سان وحشی به حساب می آید و قدشان به 90 سانتیمتر و وزنشان به طور میانگین به 23 کیلوگرم می رسد، دم آن ها بلند و زیبا و تقریبا 45 سانتی متر است.

رنگ بدن این حیوان قهوره ای مایل به نارنجی و پاهای آن سفید و سیاه است. احتمالا بلند بودن پاهای آن ها به دلیل زندگی در دشت ها و زیست بومشان به مرور زمان به این شکل در آمده است.

گرگ های یالدار، گوشت خوار هستند و برای بقا بر خلاف اغلب سگ سانانِ وحشی ترجیح می دهند به صورت انفرادی شکار کنند. گرگ های یالدار اغلب برای جفت گیری پیرو آداب تک همسری هستند. زمان بارداری آن ها 60 تا 65 روز است و معمولا سالی یکبار باردار می شوند و در هر بار زایمان 2 تا 6 توله با 450 گرم وزن را به دنیا می آورند. به صورت معمول عمر گرگ های یالدار 6 و نیم سال است.

گرگ یالدار

خوک آهوی سولاوسی شمالی :NORTH SULAWESI BABIRUSA

این حیوان عجیب که حتی قبلا از وجود آن مطلع نبودند چهار عاج دارد که نتیجه بزرگ شدن دندان های نیش بالا و پایین، بومی جزیره های اندونزی است.

خوک

دلفین نهنگی پوزه کوتاه :IRRAWADDY DOLPHIN

دلفین نهنگی پوزه کوتاه عضو خانواده دلفین های اقیانوسی و آب بازی دندان دار است که بومی آسیای جنوبی، جنوب شرقی آسیا و شمال استرالیا است و ارتباط نزدیکی با وال کشنده دارد.

در هنگام تولد این دلفین نزدیک 1 متر طول و 10 کیلوگرم وزن دارد. بعد از بلوغ طول دلفین به 2 تا 3 متر و وزن آن به بیش از 130 کیلوگرم می رسد. این دلفین با سرعت به نسبت کندی شنا می کند و باله پشتی کوتاه و با لبه ضخیم و مثلثی شکل و باله های کناری بلند و پهن دارد. بخش melon در سر این دلفین بزرگ است و سر بزرگ و گردشکل و بی نوک است و میانگین عمر آن 30 سال می باشد.

دلفین عجیب

اختاپوس دامبو :DUMBO OCTOPUS

اختاپوس دامبو یک سرده از هشت پای چتری است که نام خود را از شخصیت پویانمایی دامبو ( فیلی که از گوشهای عظیم خود برای پرواز استفاده کرد) گرفته است. پیش از این در بخش جذاب ترین های نمناک خواندید که در طبیعت 15 گونه اختاپوس دامبو وجود دارد که مانند تمامی اختاپوس های چتری بازوهایشان از طریق پوست به یکدیگر متصل شده و ظاهری شبیه به چتر دارند. اختاپوس دامبو در عمق چهار هزار متری اقیانوس (و شاید عمیق تر) زندگی می کند و قادر به تحمل آب بسیار سرد است.

اختاپوس های دامبوی ماده در طول مراحل مختلف رشد خود تخمک دارد و بعد از جفت گیری با اختاپوس نر می توانند اسپرم ها را برای مدت های طولانی در بدن خود حمل کند و در شراط مناسب هر زمان که خواستند، اسپرم ها را به تخمک آماده خود انتقال دهند.

این موجودات در بستر اقیانوس تخم ریزی می کنند و برای جلوگیری از شسته شدن تخم ها آنها را به صخره ها و دیگر سطوح سخت می چسبانند. اختاپوس دامبو شکارچی است و از بی مهرگان پلاژیکی تغذیه می کند و با حرکت دادن باله های گوش مانند خود در آب شنا می کند.

اختاپوس

پانگولین :PANGOLIN

پانگولین، پولک پوست یا مورچه خوار پولک دار جانورانی از راسته پولک پوست سانان هستند. پولک پوست ها تنها پستاندارانی هستند که بر روی پوست خود پولک هایی از جنس کراتین دارند. آنها پدر مناطق گرمسیری آفریقا و آسیا زندگی می کنند وروزها می خوابند و شب زی بوده و از حس بویایی قوی خود برای یافتن حشرات در شب استفاده می کنند.

پولک پوست ها با زبان دراز و باریک و بزاق چسبناک، مورچه ها و موریانه هارا می خورند. آنها زمان احساس خطر مانند جوجه تیغی خود را جمع می کنند و تنها کفتار و گربه ایان بزرگ قادر به نفوذ به پوشش فلسی آن ها هستند.

پولک پوست ها دندان و گوش ندارند و پاهای جلوی آن ها کوتاه و نیرومند است که برای کندن زمین به کار می رود. گونه هایی از پانگولین ها بر روی زمین و گونه ای بر روی درخت زندگی می کنند. پولک پوست ها جانورانی تک زی هستند و معمولاً تنها یک فرزند به دنیا می آورند. پولک پوست های کودک، پس از دو سال آماده جفت گیری هستند.

پانگولین

حشره برگی :LEAF INSECT

حشره برگی حشره ای است که شباهت زیادی با برگ درختان دارد و به خاطر نوع استتارش شهرت دارد. این حشره در مناطق جنوب و جنوب شرقی آسیا به سمت استرالیا زندگی میکند. این حشره در کناره های بدن خود دارای لبه های قهوه ای رنگ نامنظمی هستند که آنها را دقیقا شبیه به برگ های جویده شده نشان میدهد. نحوه حرکت این حشره دقیقا شبیه حرکت و تکان خوردن برگ است. حشره برگی ماده دارای کمری پهن تر نسبت به کمر باریک حشره نر است که البته این خصوصیات در صورتی که این حشرات، پوست ریزی موفقی را پشت سر بگذارند به شکل مناسبی قابل رویت است.

حیوانات عجیب

سمندر مکزیکی :AXOLOTL

اکسولوتی یا سمندر مکزیکی یک نوع دوزیست است که می تواند کل قسمت های از دست رفته ی بدنش را مجدداً بازسازی نماید. این جانور می تواند کلیه ی اندام ها، بخش هایی از مغز و قلب، دُم، چشم، بافت تخمدان، ریه و نخاع خود را بازسازی کند. متاسفانه این جانور که توانایی احیای بافت های خود را دارد در طبیعت و در زیستگاه بومی خود در مکزیک در خطر انقراض قرار دارد. سمندر مکزیکی بیشتر خاکستری و قهوه ای است ولی به رنگ های زر، سپید و سیاه نیز یافت می شود. سمندر مکزیکی کاملاً وابسته به آب است و لارو وزغ، تارپایان نرم و ماهیان کوچک را می خورد.

سمندر مکزیکی

پارو ماهی بزرگ :GIANT OARFISH

پارو ماهی بزرگ بزرگ ترین ماهی ( شناخته شده ) در سیاره است و طول آن به بلندی 56 فوت می رسد. شکل این ماهی شبیه روبان و رنگ آن نقره ای با نشان هایی سیاه رنگ و باله های قرمز است. این ماهی در تمامی آب های معتدل تا گرمسیری اقیانوس ها زندگی می کنند.

پروفایل خبری کسب و کارهای منتخب

بارسانه های گزارش خبر

با رسانه ها

تیم خبری گزارش خبر

گروه حفاظتی پاس

روابط عمومی گروه پاس

تیم تامین حفاظت سازمان ها و اشخاص

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات

برترین شرکت سرمایه گذاری تخصصی معدن و صنایع معدنی

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

گروه پیشرانان پیشرفت ایران

بزرگترین پروژه های صنعتی کشور

دبستان پسرانه غیردولتی نهال اندیشه

دبستان نهال اندیشه

آموزش و تربیت علمی و کاربردی دانش آموزان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

آهن و فولاد غدیر ایرانیان

تامین آهن اسفنجی تولیدکنندگان فولاد در کشور

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آکادمی تخصصی حسابداری بهشتی

آموزش تخصصی دوره های حسابداری

شرکت تجلی معادن و فلزات

تجلی توسعه معادن و فلزات

نخستین شرکت پروژه محور در بازارسرمایه

رپورتاژ آگهی تریبون

تریبون

انتشار گسترده محتوا در رسانه گزارش خبر

روابط عمومی بانک آینده

روابط عمومی بانک آینده

بانک پیشرو در اقتصاد کشور

گروه سرمایه گذاری غدیر

گروه سرمایه گذاری غدیر

بزرگترین هلدینگ چندرشته ای در بازارسرمایه

سرآمد نوین

سرآمد نوین

پیشرو در نرم افزار های تخصص مالی بورس

وکیل اول

وکیل اول

پروانه وکالت ۲۵۸۰۱ کانون وکلای مرکز

بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران

تأمین مالی در چهارچوب تسهیلات قرض الحسنه

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

صنایع معدنی نوظهور کویر بافق

اشتغال‌زایی پایدار، ارزش آفرینی مواد معدنی و تأمین مواد اولیه صنعت فولاد کشور

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

میلاد فرخ پور

میلاد فرخ پور

فعال حوزه انفورماتیک

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

صدیقه طباطبایی

صدیقه طباطبایی

خبرنگار تحلیلی گزارش خبر

مهدی آشتیانی فرد

مهدی آشتیانی فرد

خبرنگار اختصاصی خبرگزاری گزارش خبر

محمد تقی ناصریراد

محمد ناصریراد

فعال رسانه، مستندساز و منتقدِ سینما

وحید حاج سعیدی

وحید حاج سعیدی

فعال رسانه ای در استان گلستان

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها