اولیایی:انتخاب‌های فدراسیون باید در چارچوب اساسنامه باشد

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال گفت: قبل از انتخاب‌ها همه چیز باید در هیأت رئیسه مطرح و روی آن بحث و جدل شود، در نهایت اعضا به یک جمع‌بندی می‌رسند و اگر انتخابی صورت بگیرد، صدای ناهمگون از هیأت رئیسه خارج نخواهد شد
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر اولیایی:انتخاب‌های فدراسیون باید در چارچوب اساسنامه باشد

به گزارش خبرنگاران ورزشی گزارش خبر کاظم اولیایی، در خصوص انتخاب‌هایی که توسط فدراسیون فوتبال صورت گرفته و باعث انتقادات اهالی فوتبال شده است، اظهار داشت: شاید هر کدام از ما که وارد حوزه اجرا می‌شویم،به ساختار گریزی دچار خواهیم شد. فدراسیون فوتبال یک اساسنامه دارد که حاصل تجربه 200 کشور در دنیا و 100 سال سابقه در فوتبال است. اگر ما در راستای آن اساسنامه حرکت کنیم، قطعا موفقیت بیشتری کسب خواهد شد.

وی با اشاره به انتخاب خورشیدی برای سرپرستی تیم فوتبال گفت: تیم ملی فوتبال ایران شرایط استثنایی دارد و باید در چهار بازی آینده به پیروزی برسد. ارزیابی اولیه ما این است که بردن رقبا کار سختی نیست به شرط اینکه برنامه منظم و قابل دفاعی داشته باشیم. اگر کمیته فنی فدراسیون فوتبال تشکیل شود و طبق اساسنامه فدراسیون پیش برود، مطمئناً کار راحت‌تر خواهد شد. به طور مثال در این کمیته نفراتی مثل حشمت مهاجرانی، جلال طالبی، همایون شاهرخی، حسن حبیبی و خیلی‌های دیگر می‌توانند حضور داشته باشند و تجربه این نفرات روی هم نزدیک به 300 سال فوتبال می‌شود.

اولیایی خاطرنشان کرد: اگر هر کدام از این عزیزان یک نکته کوچک به تیم ملی اضافه کنند، هم کارها در چارچوب اساسنامه پیش رفته و هم به انتخاب‌ها انتقاد نمی‌شود. خورشیدی هم می‌تواند به عنوان یک عامل اجرایی، کمیته فنی، سرپرست تیم ملی شود، در آن صورت هم سرمربی تیم ملی و هم بازیکنان بزرگ وقتی می‌دانستند خورشیدی خروجی کمیته فنی است، نسبت به تصمیم فدراسیون تمکین می‌کردند.

وی تصریح کرد:‌قبل از این انتخاب‌ها همه چیز باید در هیأت رئیسه مطرح و روی آن بحث و جدل شود. در نهایت اعضا به یک جمع‌بندی می‌رسند و اگر هم انتخابی صورت بگیرد، صدای ناهمگون از هیأت رئیسه خارج نخواهد شد، اما اینگونه فردی مثل مجتبی خورشیدی توسط دوستان نصیحت و توسط دشمنان مورد تهاجم قرار می‌گیرد. همه صحبت من این است که کارها باید تحت اساسنامه فدراسیون پیش برود، ضمن آنکه رئیس فدراسیون نیز باید مشاوران خوبی داشته باشد. افراد با تجربه و استخوان خرد کرده باید به رئیس فدراسیون مشورت بدهند و این واقعیت غیرقابل انکار است که فوتبال ما به مدیران با تجربه نیاز دارد. به عنوان یک شهروند از مسئولان فدراسیون فوتبال می‌خواهم که منافع عمومی را در نظر بگیرند چون فوتبال به منافع عمومی مردم گره خورده و حتما باید در تصمیم‌گیری‌هایشان از پیشکسوتان کاربلد نظرسنجی داشته باشند.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا مجتبی خورشیدی تجربه کار یکساله و نیمه با وی در باشگاه استقلال را دارد چون او بعد از انتخابش در مصاحبه‌ای عنوان کرده یک‌سال و نیم در این باشگاه کار کرده است، گفت: اجاره بدهید من در این خصوص به شما جواب ندهم. زمانی که من در باشگاه استقلال بودم خورشیدی به ما کمک می‌ کرد و حتی برای ما برنامه نوشت.یادم است او به عنوان معاون اجرایی یا در یک سمت دیگر مشغول به فعالیت بود، هر چند وی را برای مباحث فنی آورده بودیم، اما اینکه دقیق بگویم او چه مدت در باشگاه استقلال حضور داشته را باید از همکارانم سؤال کنم.

انتهای پیام/

پروفایل خبری خبرنگاران منتخب

زهره کرمعلی

زهره کرمعلی

فعال حوزه ارتباطات و روابط عمومی

احمد باقری

احمد باقری

مدرس و مشاور حوزه ارتباطات، روابط عمومی و رسانه

عباس ستایش گو

عباس ستایش گو

فعال و مشاوره خبری سازمان ها در سطح کشور

نورالله رنجبر

نورالله رنجبر

مدیر و مشاور روابط عمومی در امور هنری

حسین براتی

حسین براتی

حسین براتی

ناهید مظفری

ناهید مظفری

مشاور رسانه ای در استان یزد

محمود صابری زاده

محمود صابری زاده

مدیر و مشاور تولید محتوا برای سازمان ها

جمشید غضنفری

جمشید غضنفری

مشاور و فعال رسانه ای سازمان ها در استان های فارس و بوشهر