معرفی عکاسان برتر پانزدهمین «دوربین.نت»

پانزدهمین جشنواره عکس خبری مطبوعاتی «دوربین.نت» با معرفی برگزیدگان بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.
اشتراک گذاری:
لینک کوتاه
تصویر معرفی عکاسان برتر پانزدهمین «دوربین.نت»

به گزارش خبرنگار فرهنگ، هنرورسانه، در آیین اختتامیه پانزدهمین جشنواره عکس خبری مطبوعاتی «دوربین.نت» که در فضای باز خانه مهربان در تهران برگزار شد، با حضور پیشکسوتان عکاسی خبری از برگزیدگان تقدیر شد.

احسان رأفتی مدیر برگزاری این جشنواره با عذرخواهی از حاضران گفت: شرایط کرونا باعث شد نتوانیم در خدمت همه دوستان باشیم و مجبور شدیم فقط برگزیدگان را به مراسم دعوت کنیم.

وی افزود: امسال جشنواره کامل به صورت آن لاین برگزار شد و قرار بود اختتامیه هم به صورت آنلاین برگزار شود که به دلیل درخواست عکاسان مبنی بر اینکه «جایزه گرفتن حضوری، طعم دیگری دارد» صبر کردیم تا شرایط تهران کمی بهتر شود تا بتوانیم اختتامیه را در فضای باز برگزار کنیم، همچین به دلیل شرایط کرونا مجبور به حذف بخش فیلم، مالتی مدیا، ورک شاپ های حضوری و تقدیر از بزرگان عکاسی شدیم.

محمد نوروزی دبیر بخش عکس جشنواره ضمن خیرمقدم به حاضرین، برای برگزیدگان جشنواره آرزوی پیشرفت و پیمودن پله‌های ترقی کرد. وی گفت امسال ۳۳۶۵ فریم عکس از ۲۵۱ عکاس به دبیرخانه جشنواره رسید که محسن شاندیز، حیدر رضایی و روح‌الله وحدتی داوران این دوره جشنواره بهترین عکس‌ها را انتخاب کردند.

دبیر چهاردهمین جشنواره عکس خبری مطبوعاتی دوربین نت در رابطه با اهدای جوایز این دوره از جشنواره دوربین نت خاطرنشان کرد: نامزدهای دریافت نشان سال دوربین نت در بخش‌های آیین و مذهب، اقصادی، سیاسی، ورزشی، مجموعه و تک عکس کرونا و عکس سال انتخاب شده اند.

در این مراسم علیرضا خضرایی از خبرگزاری ایلنا تندیس برترین عکس سال جشنواره را از آن خود کرد.

برای نخستین بار نمایشگاه عکس‌های برتر با ۹۲ فریم عکس و ۱۲ مجموعه عکس به صورت مجازی در گالری مجازی دوربین.نت برگزار شد، چند کارگاه و نشست ویدئویی در سایت جشنواره بارگذاری شد تا بیشترین بخش این جشنواره امسال به صورت آن لاین برگزار شود.

پانزدهمین جشنواره عکس خبری، مطبوعاتی دوربین.نت با حمایت و همکاری تهران ایمیجز، سایت تخصصی عکس و فیلم تهران، نورنگار فروشگاه تجهیزات مدرن عکاسی و فیلمبرداری، مدیریت بافت و بناهای تاریخی شهر تهران و سایت عکاسی برگزار شد.

برندگان نشان طلایی پانزدهمین جشنواره عکس خبری، مطبوعاتی دوربین نت در بخش عکس به شرح زیر است:

– عکس برتر سال

علیرضا خضرایی

– بخش اقتصادی

نفر سوم: همایون کشوردوست ناوی

نفر دوم: سیدولی شجاعی لنگری

نفر اول: فرشید اردلان

– بخش فرهنگ و هنر

شایسته تقدیر: بانو صادق‌منش

نفر سوم: تهمینه رحمانی

نفر دوم: میقم ثابتی

نفر اول: کیارش مسیبی

– بخش مجموعه عکس کرونا

شایسته تقدیر: محمد مهدی ورال

– بخش مجموعه مستنداجتماعی

شایسته تقدیر: پژمان مولایی

نفر سوم: امیرعلی رزاقی

نفر دوم: فرشته اصلاحی

نفر اول: زبیر موحد

– بخش تک عکس کرونا

شایسته تقدیر: حدیثه پاسندی

نفر سوم: حدیث فقیری

نفر دوم: محمد آهنگر

نفر اول: مهدی خانلری

– بخش تک عکس اجتماعی

نفر سوم: امیر عنایتی

نفر دوم: فاطمه نصر

نفر اول: سیدولی شجاعی لنگری

– بخش سیاسی

شایسته تقدیر: محمد آهنگر

نفر سوم: فرشته اصلاحی

نفر دوم: فاطمه نصر

نفر اول: علیرضا خضرایی

– بخش ورزشی

شایسته نقدیر: احسان جزینی

نفر سوم: مسعود اکبری

نفر دوم: کیوان جعفری

نفر اول: تهمینه رحمانی

– بخش آیین و مذهب

شایسته تقدیر: سعید قاسمی

شایسته تقدیر: شریفه علی آبادی

شایسته تقدیر: محسن زارعی

* فراخوان سومین نمایشگاه سالانه دیزاین

فراخوان سومین دورة نمایشگاه بین‌المللی سالانه دیزاین با محوریت «دیزاین، تحول و امید» به دبیری اشکان قازانچایی منتشر شد. گالری مجازی اعلان در دو دورۀ گذشته و همزمان با فصل رویش و نوروز، اقدام به برگزاری نمایشگاه‌های بین‌المللی در حوزه طراحی پوستر کرده است. اینک، در سومین دوره حضور و با مشارکت فرهنگسرای نیاوران و همچنین در آستانۀ سال نو خورشیدی، در نظر دارد با نگاهی متفاوت به گسترۀ دیزاین و اهمیت آن در جوامع بشری در مدیا‌های مختلف ورود نماید.

سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی سالانه دیزاین در دو بخش پوستر و گرافیک متحرک(موشن گرافیکس) برگزار خواهد شد و هر شرکت‌کننده حداکثر می‌تواند با در نظر گرفتن موضوعات مطروحه (شرح کامل در متن فراخوان) در هر بخش، با سه اثر حضور یابد.

مهران میرحسینی، الهام آهویی و اشکان قازانچایی اعضای شورای سیاست‌گذاری این دوره از نمایشگاه بوده و انتخاب آثار بخش پوستر را کیانوش غریب پور، مهردخت دارابی، جواد آتشباری، مهران میر حسینی و فرشید پارسی کیا بر عهده خواهند داشت همچنین آثار بخش گرافیک متحرک را سعید حق زارع، رضا اللهیاری و میلاد شاه‌جانی انتخاب خواهند کرد. بابک صفری مدیر هنری و الهام آهویی مدیر اجرایی رویداد فوق هستند.

پایان مهلت ارسال آثار ۱۵ اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ بوده و گشایش سومین نمایشگاه بین‌المللی دیزاین، همزمان در سایت گالری مجازی اعلان و سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران در نیمه دوم خرداد ماه ۱۴۰۰ خواهد بود.